To już oficjane. Będzie remake gry The Witcher 1. Czego mogą spodziewać się fani?

i

Autor: Materiały prasowe Zdjęcie poglądowe

Będzie remake gry The Witcher 1. Czego mogą spodziewać się fani?

2022-10-27 8:29

Wiedźmin, to gra, która połączyła pokolenia! Z okazji 15. rocznicy jej premiery, CD PROJEKT RED ogłosił, że trwają prace nad nową wersją pierwszej części przygód Geralta z Rivii. Podano także wstępne szczegóły na temat remake’u.

Nowy Wiedźmin, wcześniej znany pod nazwą Canis Majoris, to jeden z projektów zaprezentowanych w ramach Aktualizacji Strategii Grupy CD PROJEKT. Gra powstaje na silniku Unreal Engine 5 i korzystać będzie z rozwiązań technologicznych rozwijanych przez CD PROJEKT RED na potrzeby zapowiedzianej w marcu nowej wiedźmińskiej sagi.

Za projektem stoi studio Fool’s Theory, specjalizujące się w grach role-playing - w tym osoby, które wcześniej pracowały przy Wiedźminie 2: Zabójcach Królów oraz Wiedźminie 3: Dzikim Gonie. CD PROJEKT RED sprawuje pełny nadzór kreatywny nad tworzeniem remake’u, który obecnie znajduje się na wczesnym etapie produkcji.

Wiedźmin - nowe życie gry

– Wiedźmin to był początek CD PROJEKT RED, od tego wszystko się dla nas zaczęło. To była nasza pierwsza gra i przełomowy moment dla studia. Remake jest równie ważny, bo będzie dla nowego pokolenia graczy okazją, by po raz pierwszy przeżyć początek historii Geralta – powiedział Adam Badowski, szef studia CD PROJEKT RED. – Dobrze znamy zespół Fool’s Theory, są wśród nich nasze koleżanki i koledzy, którzy pracowali z nami przy serii. Przede wszystkim to szalenie ambitni ludzie tworzący świetne gry. Znają materiał źródłowy i zdają sobie sprawę, że na ten remake gracze czekają od dawna. To dopiero początki tego projektu, ale wierzę, że warto będzie czekać.

– Bardzo się cieszę z szansy na ponowną współpracę z osobami zaangażowanymi w produkcję drugiej i trzeciej części Wiedźmina. Szczególnie, że mowa tu o remake'u gry, która jest bardzo bliska naszym sercom – powiedział Jakub Rokosz, prezes zarządu Fool's Theory. – Jesteśmy podekscytowani współpracą z CD PROJEKT RED, a naszym celem jest oddanie w ręce graczy kolejnej świetnej gry z kultowej serii Wiedźmin.

Remake gry The Witcher 1 - fani są zachwyceni!

Nie da się ukryć, że informacja o reamaku gry poruszyła również fanów na całym świecie. Na wiedźmińskich grupach zawrzało. Fani nie mogą się nachwalić pomysłu i nie ukrywają, że liczyli na coś takiego od dawna.

- No i doskonale, najlepsza gra w serii w końcu będzie naprawdę najlepsza :)

- Powrót do pierwszego Wiedźmina będzie prawdziwą przyjemnością. To była najlepsza gra z całej serii. Liczę, że poprawią nie tylko jej stronę wizualną lecz dorzucą nam kilka smaczków, a zlecenia nabiorą większego sensu. - czytamy w komentarzach.

Wiedźmin 4 - co o nim wiemy?

To jednak nie koniec dobrych informacji. Jakiś czas temu studio potwierdziło pracę nad Wiedźminem 4. Tym razem nie będzie on jednak opowiadał przygód Geralta z Rivii, bo ten cykl już się zakończył, niezależnie od naszych wyborów w Dzikim Gonie.

Na ten moment wiadomo już, że poznamy być może zupełnie nowe wiedźmińskie cechy, style walki i bronie.

Wiedźmin - wielki test wiedzy!

Pytanie 1 z 9
Przez kogo został pasowany Geralt w nagrodę za obronę mostu na Jarudze?