Afganistan: Jest ostrzeżenie o zamachu terrorystycznym w Kabulu

i

Autor: EPA/STRINGER BEST QUALITY AVAILABLE Dostawca: PAP/EPA. Afganistan: Jest ostrzeżenie o zamachu terrorystycznym w Kabulu

Afganistan: Jest ostrzeżenie o zamachu terrorystycznym w Kabulu

2021-08-23 19:10

Minister obrony Hiszpanii ostrzega przed możliwym zamachem terrorystycznym w Kabulu. Jak podkreśliła, ryzyko zwiększa się wraz ze zbliżającym się terminem opuszczenia lotniska przez siły międzynarodowe.

Afganistan pod rządami talibów. Jak wygląda sytuacja w kraju?

Możliwy zamach terrorystyczny w Kabulu? Tak twierdzi minister obrony Hiszpanii Margarita Robles.W poniedziałkowym wywiadzie dla hiszpańskiej telewizji La Sexta Robles wskazała, że wraz ze zbliżaniem się ustalonego z talibami terminu opuszczenia przez siły międzynarodowe lotniska w Kabulu 31 sierpnia rośnie tam ryzyko zamachu terrorystycznego.

- Zarówno wojska amerykańskie, jak i nasze spodziewają się takiego ataku na lotnisku. Tego typu zagrożenie istnieje i jest bardzo prawdopodobne - powiedziała Robles.

Szefowa resortu obrony zadeklarowała, że władze Hiszpanii zrobią wszystko, aby z Afganistanu wydostać “maksymalnie dużą liczbę osób”.

Do poniedziałkowego popołudnia w ośrodku dla uchodźców w bazie wojskowej Torrejon de Ardoz pod Madrytem przyjętych zostało ponad 550 Afgańczyków, z których 333 złożyło już wniosek o azyl polityczny w Hiszpanii.

Według zapowiedzi resortu obrony Hiszpanii do poniedziałkowego wieczora do podmadryckiego obozu dla uchodźców dotrze kolejnych 260 uchodźców z Afganistanu. Ministerstwo sprecyzowało, że wśród obecnych już w Torrejon de Ardoz uciekinierów prawie 70 - to osoby, które współpracowały z wojskami USA.

Quiz. Który polityk to powiedział?

Pytanie 1 z 10
Zacznijmy od czegoś prostego. Kto to powiedział: "Żadne krzyki i płacze nas nie przekonają, że białe jest białe, a czarne jest czarne":