Ursynów wyjątkowo upamiętni Krzysztofa Krawczyka. Pomysł może naprawdę wzruszyć

2022-09-29 20:44
Krzysztof Krawczyk
Autor: TOMASZ RADZIK / SUPER EXPRESS

Krzysztof Krawczyk zostanie wyjątkowo upamiętniony na Ursynowie. Już wkrótce w dzielnicy ma powstać specjalny mural z wizerunkiem artysty, który przed laty mieszkał w sąsiedztwie.

- Bardzo zależy mi na tym, aby na Ursynowie w taki właśnie sposób upamiętnić Krzysztofa Krawczyka. Mieszkał w naszej dzielnicy, na osiedlu Jary, śpiewał o Ursynowie i nagrał nawet cały album "Witamy na Ursynowie". Myślę, że po prostu kochał tę dzielnicę. Ursynów musi zatem pokazać, że nie zapomni tego wybitnego artysty – powiedział burmistrz Ursynowa Robert Kempa. - Mam nadzieję, że będzie dużo projektów i będzie w czym wybierać. A ostatecznie powstanie piękny mural – dodał.

Czytaj również: Pogrzeb Franciszka Pieczki. Prezydent i przedstawiciele rządu wzięli udział w uroczystościach

Krzysztof Krawczyk już wkrótce na muralu w Warszawie

W jednoetapowym konkursie może wziąć udział każdy, nie tylko mieszkaniec Warszawy. Praca konkursowa powinna zawierać plik z projektem, zapisany i dostarczony na nośniku pendrive oraz wydruk projektu muralu w formacie A4.

Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie dwie prace. Należy je składać do 18 listopada, do godz. 16, w Urzędzie Dzielnicy Ursynów, al. KEN 61 (Wydział Obsługi Mieszkańców, na parterze).

Komisja konkursowa, powołana przez zarząd dzielnicy Ursynów, dokona wyboru najlepszego projektu pod względem: walorów artystycznych, oryginalności i zgodności z tematyką konkursu. Ogłoszenie wyników planowane jest nie później niż 1 grudnia.

Ze zwycięzcą zostanie zawarta umowa na wykonanie muralu. Urząd na ten cel przeznaczy 100 tys. zł.

Krzysztof Krawczyk był mieszkańcem Ursynowa. Na przełomie lat 70. i 80. XX wieku mieszkał w bloku przy ul. Pięciolinii 10. Dlatego po jego śmierci, w kwietniu zeszłego roku, pojawił się pomysł, aby upamiętnić legendę polskiej muzyki muralem.

KRZYSZTOF KRAWCZYK aka TRAPCZYK, czyli DRUGIE ŻYCIE wielkich hitów | ESKA XD - Ale to już było! #50

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Protest SKP w Warszawie. Właściciele stacji domagają się waloryzacji opłat za badania
  2. Warszawskie ZOO: "Praca szuka człowieka". Wakaty na 4 stanowiska
  3. Nagle zjechał wprost do rzeki, było o włos od tragedii. WOPR wkroczył do akcji
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE