Kolejne flagi na pomnikach w Warszawie. W internecie ruszyła akcja namawiająca do ich zawieszania

2020-08-10 11:22 A.D.
Nie będę bierny - powieszę flagę! W internecie ruszyła akcja namawiająca do zawieszania tęczowych flag na pomnikach
Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Kolejne flagi na pomnikach w Warszawie. W internecie ruszyła akcja namawiająca do ich zawieszania-'Nie będę biernie patrzył na represje aktywistów/ek walczących o prawa człowieka, na stosowanie szykan przez policję i władzę, na środowisko i ludzi, z którymi trzeba być SOLIDARNYM.' - piszą organizatorzy wydarzenia.

Kolejne flagi na pomnikach w Warszawie. W internecie ruszyła akcja namawiająca do ich zawieszania.

ZAWIESZĘ TĘCZOWĄ FLAGĘ NA POMNIKU. Nie będę niczego niszczył, nie będę obrażał, nie będę organizował żadnego zgromadzenia.

Zrobię to publicznie, o czym informuję najszerzej jak potrafię. W duchu NIEPOSŁUSZEŃSTWA OBYWATELSKIEGO zrobię to, co NALEŻY. Nawet jeśli mają mnie za to spotkać konsekwencje, to jestem w stanie je ponieść. Godzę się na to, bo niesprawiedliwość i gnębieniu uciskanych trzeba się przeciwstawiać. Tak robiła osoba, na której pomniku zawieszę flagę. - czytamy na stronie wydarzenia.

Policja odpowiada na oskarżenia. Protest LGBT oczami mundurowych

Organizator zachęca innych do kontynuowania akcji: Jeśli czujesz tak, jak ja, to też ZAWIEŚ FLAGĘ. Nie rób tego razem ze mną, bo to nie jest zgromadzenie. Poczekaj, aż ja skończę, może spisywany, a może zatrzymany, po czym PODEJDŹ I ZAWIEŚ FLAGĘ.

W piątek przypomnijmy - w stolicy odbył się protest przeciw decyzji sądu o dwumiesięcznym areszcie dla aktywisty LGBT Michała Sz. pseudonim Margot. W trakcie manifestacji doszło do przepychanek z policją, a kilkadziesiąt osób zostało aresztowanych. Zatrzymani w trakcie protestu w Warszawie usłyszeli zarzuty i zostali zwolnieni do domów - informuje stołeczna policja.

Wydarzenie na Facebooku: Nie będę bierny - powieszę flagę!

Wydarzenie możecie znaleźć pod tym linkiem: https://www.facebook.com/events/682910322311831/. Zainteresowanych jest już ponad 2 tysiące osób.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE