Pieniądze USA

i

Autor: Wikimedia Commons / Adrian Grycuk; Twitter / @USEmbassyWarsaw

Do Polski trafi 288,6 mln dolarów. Ambasada USA w Warszawie oficjalnie potwierdziła

2022-09-29 20:43

"Kongres Stanów Zjednoczonych zatwierdził przekazanie Polsce 288,6 milionów dolarów w ramach Foreign Military Financing" - przekazała ambasada USA w Warszawie. Decyzję potwierdził już również szef placówki, Mark Brzezinski.

- Polska od początku wojny ze wszystkich sił wspiera Ukrainę militarnie i humanitarnie. Dla całego świata jest przykładem do naśladowania. Cieszę się, że Kongres USA zatwierdził przekazanie 288,6 mln dolarów w ramach Foreign Military Financing - napisał ambasador Mark Brzezinski na Twitterze.

- Kongres zatwierdził tę decyzję, by wzmocnić zdolności Polski do odstraszania i obrony przez niebezpieczeństwami ze strony Rosji - podkreślił dyplomata w innym wpisie.

Czytaj również: Dodatek węglowy. Złożyłeś wniosek? Wypłaty już ruszyły, sprawdź konto

Ambasada USA w Warszawie: Polska dostanie dodatkowe pieniądze

Ambasada USA poinformowała wcześniej w czwartek o zaakceptowaniu pomocy dla Polski. Foreign Military Financing to mechanizm pomocy dla sojuszników USA - np. w formie bezzwrotnych pożyczek, którą mogą być przeznaczone na zakupy amerykańskiego sprzętu wojskowego i szkolenia prowadzone przez Stany Zjednoczone.

Zaznaczono, że przyznane środki przyspieszą proces uzupełniania wyposażenia, które Polska z własnych zapasów wysłała broniącej się Ukrainie, np. czołgów.

Dodano, że środki zostają przekazane w ramach ogłoszonego w Kijowie 8 września przez sekretarza stanu USA Antony'ego Blinkena programu wzmocnienia bezpieczeństwa Ukrainy i 17 innych państw regionu, które są zagrożone możliwą przyszłą rosyjską agresją.

Były ambasador Jan Piekło o wojnie na Ukrainie [EXPRESS BIEDRZYCKIEJ]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Protest SKP w Warszawie. Właściciele stacji domagają się waloryzacji opłat za badania
  2. Warszawskie ZOO: "Praca szuka człowieka". Wakaty na 4 stanowiska
  3. Nagle zjechał wprost do rzeki, było o włos od tragedii. WOPR wkroczył do akcji
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE