Do Polski trafi 288,6 mln dolarów. Ambasada USA w Warszawie oficjalnie potwierdziła

2022-09-29 20:43
Pieniądze USA
Autor: Wikimedia Commons / Adrian Grycuk; Twitter / @USEmbassyWarsaw

"Kongres Stanów Zjednoczonych zatwierdził przekazanie Polsce 288,6 milionów dolarów w ramach Foreign Military Financing" - przekazała ambasada USA w Warszawie. Decyzję potwierdził już również szef placówki, Mark Brzezinski.

- Polska od początku wojny ze wszystkich sił wspiera Ukrainę militarnie i humanitarnie. Dla całego świata jest przykładem do naśladowania. Cieszę się, że Kongres USA zatwierdził przekazanie 288,6 mln dolarów w ramach Foreign Military Financing - napisał ambasador Mark Brzezinski na Twitterze.

- Kongres zatwierdził tę decyzję, by wzmocnić zdolności Polski do odstraszania i obrony przez niebezpieczeństwami ze strony Rosji - podkreślił dyplomata w innym wpisie.

Czytaj również: Dodatek węglowy. Złożyłeś wniosek? Wypłaty już ruszyły, sprawdź konto

Ambasada USA w Warszawie: Polska dostanie dodatkowe pieniądze

Ambasada USA poinformowała wcześniej w czwartek o zaakceptowaniu pomocy dla Polski. Foreign Military Financing to mechanizm pomocy dla sojuszników USA - np. w formie bezzwrotnych pożyczek, którą mogą być przeznaczone na zakupy amerykańskiego sprzętu wojskowego i szkolenia prowadzone przez Stany Zjednoczone.

Zaznaczono, że przyznane środki przyspieszą proces uzupełniania wyposażenia, które Polska z własnych zapasów wysłała broniącej się Ukrainie, np. czołgów.

Dodano, że środki zostają przekazane w ramach ogłoszonego w Kijowie 8 września przez sekretarza stanu USA Antony'ego Blinkena programu wzmocnienia bezpieczeństwa Ukrainy i 17 innych państw regionu, które są zagrożone możliwą przyszłą rosyjską agresją.

Były ambasador Jan Piekło o wojnie na Ukrainie [EXPRESS BIEDRZYCKIEJ]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Protest SKP w Warszawie. Właściciele stacji domagają się waloryzacji opłat za badania
  2. Warszawskie ZOO: "Praca szuka człowieka". Wakaty na 4 stanowiska
  3. Nagle zjechał wprost do rzeki, było o włos od tragedii. WOPR wkroczył do akcji
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE