Odolany

i

Autor: mat. pras. UD Wola Odolany

Czy w końcu powstanie stacja kolejowa Odolany? Apelują to urzędnicy i mieszkańcy Woli

2020-12-18 13:16

Zbudujcie stację kolejową na Odolanach! Od dłuższego czasu apelują o to mieszkańcy i samorządowcy Woli. Teraz jednak pojawia się światełko w tunelu, bo budowę przystanku przewiduje w końcu nowy projekt planu zagospodarowania tego terenu.

BŁĄD

Stacja kolejowa Odolany?

Projekt został tak skorygowany, że zyskuje aprobatę większości mieszkańców. Wprawdzie konsultacje w sprawie planu trwają do końca roku, to jednak zawarta w nim wizja stacji kolejowej raczej już nie zniknie. Odolany to jeden z najdynamiczniej rozwijających się rejonów miasta, od lat powstają tam nowe osiedla, na których mieszka kilkanaście tysięcy ludzi. Aktualnie mają do dyspozycji jedynie autobusy na Kasprzaka i często zakorkowaną aleję Prymasa Tysiąclecia. Pociąg byłby rozwiązaniem ich problemów komunikacyjnych - podkreśla burmistrz Woli, Krzysztof Strzałkowski:

Aby dostać się pociągiem do centrum trzeba dostać się najpierw do dworca Warszawa Zachodnia. Jednak dojazd do niego zajmuje mieszkańcom Odolan zbyt wiele czasu. Rozwiązaniem mogłaby być stacja zlokalizowana na wysokości ulicy Mszczonowskiej.

Jak zapewniają władze dzielnicy, byłoby tam też miejsce na parking. Czyli dotarcie do stacji Odolany - parę minut. A stamtąd pociągiem do centrum - też dosłownie kilka minut. Zadaliśmy pytanie kolejarzom, czy jest szansa na zbudowanie stacji PKP Odolany. Na razie czekamy na odpowiedź. W Warszawie jest już jednak miejsce w podobnej sytuacji i tam nowy przystanek kolejowy ma powstać. To Grochów i okolice ulic Chrzanowskiego i Wiatracznej. Nowe bloki rosną tam jak grzyby po deszczu, a kolejarzom udało się porozumieć z samorządowcami Pragi Południe. W trakcie remontu torów pojawią się więc też zupełnie nowe perony nowej stacji PKP Wiatraczna.

QUIZ. "Gwiezdne wojny", "Piraci z Karaibów", "Matrix" - najlepsze serie filmowe

Pytanie 1 z 20
Jak naprawdę nazywał się Darth Vader?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE