WALKATHON Neuca dla Zdrowia po raz 11. podrywa do ruchu, badania i pomagania

2022-09-05 10:54

Już wkrótce fala niebieskich koszulek zaleje Toruń. Wszyscy, którzy chcą zadbać o siebie, ale i wesprzeć cukrzyków mogą wziąć udział w 11. odsłonie Walkathon Neuca dla Zdrowia. Impreza to okazja do spotkania bez pandemicznego rygoru sanitarnego.

​Dla zdrowia swojego i innych - 11. raz w Toruniu odbędzie się Walkathon NEUCA dla Zdrowia. Impreza to okazja na realizację badań w Niebieskim Miasteczku, relaks na jodze, rozmowę z lekarzami-edukatorami, ale i by się ruszyć w ponad sześciokilometrowym marszu. To też pretekst, by pomóc innym. W tym roku każda osoba, która zapisze się na wspólny marsz z kijkami wspiera chorujących na cukrzycę. W jaki sposób?

- Każdego roku idziemy w szczytnym celu, teraz są to osoby chore na cukrzycę. Każda osoba, która wejdzie na naszą stronę i zarejestruje się na marsz, później pomaszeruje wspólnie z innymi uczestnikami - Fundacja Neuca dla Zdrowia sfinansuje 10 badań dla chorych na cukrzycę. Są to badania przesiewowe, które pozwalają wykryć chorobę, później pomożemy im dotrzeć do rozwiązań, które pomogą żyć zdrowiej, lepiej - powiedziała nam Sybilla Walczyk z Grupy NEUCA

Zapisy odbywają się TUTAJ.

Tegoroczna trasa marszu to około 6 kilometrowy spacer w pięknych okolicznościach przyrody. Podczas Walkathonu zahaczymy o zielone Rybaki, Martówkę, Park na Bydgoskim Przedmieściu, Ogród Muzyków oraz Most im. Józefa Piłsudskiego, z którego będziemy mogli podziwiać wyjątkową panoramę Torunia. Impreza startuje w najbliższą sobotę (10 września) o godzinie 09:00 na Błoniach Nadwiślańskich. Na miejscu będziemy mogli zbadać się w Niebieskim Miasteczku, porozciągać się na jodze oraz oczywiście pomaszerować. Spacer odbędzie się dokładnie w południe.

Walkathon to duży przystanek

Impreza zgromadziła 30 tysięcy chętnych, którzy dbają o zdrowie swoje i innych. To jednak część większej akcji, którą promuje Fundacja NEUCA dla Zdrowia. Narodowe Badanie Poziomu Cukru to ogólnopolska akcja, która pozwala na sprawdzenie bezpłatnie poziomu glikemii w glukobusie, który podróżuje po całym kraju. To pomysł, by wychodzić z badaniami do wszystkich, którzy unikają kontroli, nie mają czasu na przegląd organizmu czy nie są świadomi swojej choroby.

- Zachęcamy do sprawdzania swojego zdrowia także podczas naszej imprezy. Na mecie Walkathonu znajdziecie Niebieskie Miasteczko Zdrowia, w którym wykonacie szereg bezpłatnych badań. Możecie sprawdzić się pod kątem osteoporozy, wykonujemy badania trychologiczne, podologiczne czy spirometryczne. Sprawdzimy oczywiście poziom cukru i kwasu moczowego. Za część tych badań musielibyśmy normalnie zapłacić, więc warto skorzystać z nich bez dodatkowych kosztów i bez wcześniejszych zapisów podczas naszej imprezy - zachęca Justyna Kołtońska z Fundacji Neuca dla Zdrowia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE