W kinie na Zamku Krzyżackim i na Rynku Nowomiejskim. Jakie tytuły zobaczymy?

2022-08-02 13:19
W kinie na Zamku Krzyżackim i na Rynku Nowomiejskim. Jakie tytuły zobaczymy?
Autor: Sławomir Kowalski/ UMT

To prawdziwa gratka dla fanów kina. W tym tygodniu oferta toruńska powiększa się o dwa miejsca, w których będziemy mogli obejrzeć światowej klasy obrazy. Gdzie kinomani będą mogli zaszyć się w najbliższych dniach?

Już jutro (03.08.) mieszkańcy będą mogli znaleźć się w "Filmowym zaciszu zamkowym". To propozycja Toruńskiej Agendy Kulturalnej na spędzenie wieczorów w kinie plenerowym. Wszystkie projekcje zaplanowano na godzinę 21:00. W kinie pod chmurką będziemy mieli okazję obejrzeć takie obrazy jak "Annette”, "Lato", "C’ mon c’mon”, "Tylko kochankowie przeżyją” oraz "Frank". Seanse odbywać się będą do 7 sierpnia. Koszt biletu to 10 zł, będzie można nabyć go w kasie Zamku Krzyżackiego w godzinach od 10:00 do 18:00 oraz od 20:00 do 22:00. Więcej na temat poszczególnych filmów przeczytacie TUTAJ.

Nieco później, bo od najbliższego piątku (05.08.) na Rynku Nowomiejskim rusza Kino Camerimage. W pierwszych dniach swojej działalności zaprezentuje światowe klasyki tj. "Casablanca”, "Tramwaj zwany pożądaniem”, "Buntownik bez powodu”  czy "Imperium słońca”. Oprócz projekcji, w planach placówki są także spotkania z ludźmi ze świata dużego ekranu. Jeszcze w sierpniu kino odwiedzi reżyser Lech Majewski, który zaprezentuje swój najnowszy film "Brigitte Bardot Cudowna”. Za bilet ulgowy zapłacimy 13 złotych, normalny - 15 złotych. Więcej na temat repertuaru znajdziecie TUTAJ.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE