Festiwal Wisły już w sierpniu we Włocławku i Toruniu

2022-08-11 9:05

Najpierw we Włocławku, a następnie w Toruniu – bardzo ciekawie zapowiada się tegoroczny program Festiwalu Wisły. Nie zabraknie replik łodzi wiślanych, bezpłatnych rejsów, bardzo dobrej muzyki oraz rozmów o tradycjach. Śmiałkowie pokonają Wisłę wpław, odbędą się też tradycyjne już regaty.

Festiwal już między 12 a 13 sierpnia we Włocławku. Później, między 14 a 15-tym w Toruniu. Co roku cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Przypomina tak bardzo bogate tradycje żeglugi na Wiśle i nie wykluczone, że być może - wydarzenie to zostanie wkrótce wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Nie zabraknie gwiazd! Wśród nich m.in. fotograf Maksymilian Rigamonti, który przypłynie z Warszawy repliką tradycyjnej łodzi wiślanej.

Odsłona festiwalu we Włocławku będzie miała wyjątkową oprawę. Odbywać się będzie symultanicznie w kilku miejscach, po obu stronach Wisły. Gwiazdą będzie Mrozu. Zapowiada się wyjątkowa impreza na rzece! Dobrej muzyki - na pewno nie zabraknie! W programie także Regaty Długodystansowe na Wiśle - impreza o tradycji sięgającej 1936 roku. To także niepowtarzalna okazja na bezpłatne rejsy po królowej polskich rzek, zwiedzenia miejsc na co dzień niedostępnych.

Nie zabraknie tradycyjnej próby pokonania rzeki wpław. Tym razem jednak we Włocławku. Jeżeli chcecie zmierzyć się z nurtem królowej polskich rzek pod czujnym okiem wodniaków - zapiszcie się! Liczba uczestników jest jednak ograniczona. W tym roku w Toruniu wyjątkowo nie na Bulwarze Filadelfijskim, a na Przystani Toruń. I o tym wszystkim opowiada kolejno dyrektor Festiwalu Wisły, Marcin Karasiński.

Festiwal Wisły 2022 już w sierpniu we Włocławku i Toruniu

Więcej, w tym program wydarzenia na stronie i Facebooku Festiwalu Wisły - TUTAJ.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE