Te zwierzaki czekają na nowy dom! [GALERIA]

2020-03-23 18:16

W całej Polsce ogłoszono stan epidemii. Placówki oświatowe zostały zawieszone, podobnie jak działalność urzędów czy klubów. Są jednak miejsca, które mimo wyjątkowej sytuacji funkcjonują, by pomagać najbardziej potrzebującym - dwu i czterołapom. W naszym comiesięcznym cyklu będziemy przedstawiać wam podopiecznych Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt w Toruniu, które poszukują ciepłego kąta.

Placówka zmieniła zasady swojej pracy z racji okresu epidemii, którym objęty jest cały kraj. Osoby z zewnątrz nie będą mogły pojawić się w schronisku. Wstrzymane zostały adopcje zwierząt, z wyjątkiem tych, które były zarezerwowane lub oczekiwały na odebranie po zabiegu. Jeśli z racji większej ilości wolnego czasu chcieliście się przejść ze schroniskowym psiakiem na spacer - to również będzie niemożliwe. Dotyczy to również wolontariuszy.

Niezmiennie prowadzone są interwencje, a także odbiór znalezionych przez nas zwierzaków. Jeśli mamy jakieś dary dla schroniska - te można zostawić o każdej porze pod specjalną wiatą, która znajduje się tuż przed wejściem. Kontakt jest możliwy wyłącznie przez telefon 56 622 48 87 lub maila torun.schronisko@wp.pl. Funkcjonuje również numer interwencyjny: 666 683 377

Jeżeli chcecie przygarnąć psa lub kota - sprawdźcie naszą galerię na górze artykułu. Opisy zwierzaków zostały przygotowane przez pracowników i wolontariuszy Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt w Toruniu.