Microsoft vs Sony

i

Autor: Microsoft / Sony PlayStation

Microsoft

Microsoft działa na szkodę graczy PlayStation. Przynajmniej tak uważa Jim Ryan

2023-06-28 9:15

Czy obrzucanie się błotem w branży gier wideo stanie się przykrą normalnością? Tego jeszcze nie wiemy, ale aktualny spór pomiędzy Microsoftem a Sony PlayStation nabiera tempa i żadna ze stron nie zamierza odpuszczać. Ponownie do głosu doszedł Jim Ryan, twierdząc, że poczynania giganta z Redmond są nieakceptowalne i źle wpłyną na rynek gier, szczególnie uderzając w graczy PlayStation.

Wypowiedz Jima Ryana, odnosiła się do aktualnej sprawy sądowej w sprawie przejęcia Activison-Blizzard przez Microsoft. W ponad godzinnym filmie nagranym dla Amerykańskiego sądu CEO PlayStation wyraził swoje obawy na temat potencjalnej transakcji. Sam początek wypowiedzi odnosi się do Starfielda i The Elder Scrolls 6, który finalnie nie ukarze się na konsolę Sony PlayStation 5 z powodu wykupienia studia Bethesda przez giganta z Redmond. Z tego powodu Jim Ryan stanowczo informuje, że jeśli wykup dojdzie do skutku, to twórcy odpowiedzialni za Call Of Duty nie dowiedzą się o PlayStation 6. Ciekawiej zrobiło się dalej...

CEO Sony PlayStation uważa, że Microsoft może działać na szkodę społeczności PlayStation, ponieważ Call of Duty trafi do Xbox Game Pass. - Jim Ryan twierdzi, że jego zdaniem celem Microsoftu w przypadku Call of Duty jest postawienie PlayStation w niekorzystnej sytuacji pod względem sposobu udostępniania gry. Mówi konkretnie o premierze w abonamencie Xbox Game Pass. Uważa, że może to spowodować, że "znacząca liczba" osób przesiądzie się z PlayStation na Xboksa. - czytamy ze wpisu na twitterze.

Microsoft oczywiście stale odpowiada na zarzuty i tłumaczy, że Call Of Duty będzie ukazywać się na konsolę Sony PlayStation obecnej oraz przyszłej generacji. Te zapewnienia nie trafiają do Jima Ryana, który patrzy długofalowo i obawia się, że z czasem Amerykanie „zablokują” lub „częściowo zablokują” serię na japońskie konsole.

Wieczorny Express - Gen. Leon Komornicki

Gdzie wybrać się na wakacje? Ten QUIZ pomoże Ci znaleźć odpowiedź na te pytanie!

Pytanie 1 z 5
Czy wolisz aktywnie spędzać czas, czy może preferujesz leniwy odpoczynek?