Android vs iOS

i

Autor: fanstudio https://www.fanstudio.co.uk/android-vs-ios-development/

Technologie

Kontrowersyjna wypowiedz szefa Instagrama wzburzyła internautów. „Android jest lepszy niż iOS”

2023-07-25 14:00

Odwieczny spór pomiędzy systemem Android i iOS raczej nigdy nie zostanie zagrzebany. Powód jest prosty, ile ludzi, tyle opinii. Taką najwyraźniej chciał podzielić się Adam Mosseri, dyrektor generalny Instagrama, który publicznie stwierdził, że „Android jest lepszy niż iOS”. Rozpoczęło to prawdziwą dyskusję oraz zmotywowało fanów Apple, aby stanąć w obronie swojego systemu operacyjnego.

Android czy iOS to pytanie, na które jeżeli nie musisz, to lepiej nie odpowiadaj. Odwieczny konflikt dwóch różnych obozów urósł do mitycznej rangi i gdyby chłodnym okiem spojrzeć na te dwa systemy operacyjne to można byłoby jasno stwierdzić - każdy z nich jest świetny na swój sposób. Najwidoczniej chęć wyrażenia swojej opinii w tym temacie miał Adam Mosseri, dyrektor generalny Instagrama, który postanowił opowiedzieć się po jednej ze stron. Jego oświadczenie pojawiło się w ramach dyskusji na aplikacji Threads, jako komentarz do postu stworzonego przez popularnego youtubera MKBHD. Założony przez niego temat do wyrażenia swoich „gorących opinii” z branży technologicznej zmotywował szefa Instagrama.

„Android jest lepszy niż iOS”. Tak twierdzi szef Instagrama

Mosseri stwierdzając „Android jest lepszy niż iOS” niestety, ale nie zaprezentował konkretnych argumentów, które popierałyby jego stwierdzenie. Pozostaje niejasne czy jego komentarz odnosił się do specyfikacji używania Instagrama na obu platformach, czy może do ogólnej jakości i funkcjonalności obu systemów operacyjnych. Niewykluczone jest również, że zwyczajnie chciał on podgrzać temat w nowo powstałym serwisie META.

Android vs iOS

i

Autor: Threads

Jak się domyślacie, reakcje na tego typu komentarz szefa Instagrama były skrajne. Jedni użytkownicy poparli jego stwierdzenie, a drudzy zaczęli zaciekle bronić systemu Apple, co doprowadziło do długiej wymiany zdań pomiędzy zwolennikami iOS oraz Androida. Skutkiem tego była duża aktywność pod postem, co mogło być głównym celem Mosseri'ego.

Czy faktycznie Android jest lepszy niż iOS?

Na początku artykułu wspomniałem, że jak nie trzeba na to pytanie odpowiadać, to zwyczajnie lepiej nie podejmować prób. Jednak sam wywołałem się do tablicy i spróbuje jakkolwiek wybrnąć z tej sytuacji. System Android miał ciężkie początki, o których z pewnością pamiętają użytkownicy pierwszych telefonów dotykowych Samsung. Spore spadki wydajności oraz popularne "lagi" sprawiły, że w oczach wielu iOS był zwyczajnie lepszy, czystszy oraz bardziej funkcjonalny. To zmieniło się na przestrzeni lat, ponieważ aktualnie Android jest świetnym systemem operacyjnym, który absolutnie w niczym nie odstaje względem iOS'a. Tak też debata w temacie, który system operacyjny jest lepszy, zwyczajnie nie ma sensu i jest to wyłącznie kwestia tak zwanego gustu.

Eska Summer City w Galerii Katowickiej. Bombelkowe szaleństwo

QUIZ dla prawdziwych fanów Apple! Jak dobrze znasz swojego IPhona?

Pytanie 1 z 19
Który z tych cytatów Steve'a Jobsa na temat innowacji jest prawdziwy?