Najszybsza Babcia Świata nie zwalnia tempa. W Biegu Trzech Kopców była bezkonkurencyjna!

2022-10-04 14:20
Barbara Prymakowska
Autor: Barbara Prymakowska - Facebook Barbara Prymakowska była bezkonkurencyjna podczas 15. Biegu Trzech Kopców w Krakowie.

Barbara Prymakowska, która 7 listopada obchodzić będzie 79. urodziny, ma za sobą kolejny udany sportowy weekend. W ostatnią niedzielę, 2 października, wystartowała w krakowskim Biegu Trzech Kopców, który w swojej kategorii wiekowej zakończyła na najwyższym stopniu podium.

Barbara Prymakowska medalistką Biegu Trzech Kopców

Barbara Prymakowska triumfowała w 15. Biegu Trzech Kopców, który odbył się w ubiegłą niedzielę w Krakowie. Biorący udział w sportowych zmaganiach musieli pokonać 13-kilometrową trasę rozciągającą się pomiędzy trzema tamtejszymi kopcami – Krakusa, Kościuszki i Piłsudskiego. Rywalizacja, w której wzięło udział 2709 osób, była częścią Międzynarodowych Otwartych Mistrzostw Krakowa w Biegu Górskim.

– Bieg Trzy Kopce to jedyny bieg górski w centrum miasta. Powrót na ulubioną trasę to nie bułka z masłem, tu biega cała Polska. W K70 zajęłam 1 miejsce – skomentowała zwycięstwo na swoim profilu facebookowym Barbara Prymakowska.

„Najszybsza Babcia Świata” jest wielokrotną Mistrzynią Świata Masters w Biegach Górskich stylem alpejskim oraz zdobywczynią szczytu Mont Blanc. Na swoim koncie ma również wiele maratonów ulicznych i górskich. Znajduje się też w elitarnym gronie czterech Polek posiadających medale World Maraton Majors rozgrywanych w Tokio, Bostonie, Chicago, Berlinie, Londynie, Nowym Jorku. W ubiegłym roku otrzymała tytuł „Honorowej Obywatelki Miasta Tarnowa”.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Jak dobrze znasz zagraniczne kino lat 50-tych? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Czym zajmował się Joe, bohater filmu "Bulwar zachodzącego słońca" (1950)?
M jak miłość odcinek 1675. Mafia w Grabinie dopadnie Jagodę! Siostra Marzenki zabierze Uli córkę Kalinkę
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE