Iga Świątek

Autor: Aurelien Morissard/Xinhua News/East News

O której dzisiaj gra Iga Świątek i Magda Linette? Roland Garros 2021

2021-06-05 14:41

Przed nami wielkie sportowe emocje. Iga Świątek i Magda Linette awansowały do trzeciej rundy turnieju Roland Garros 2021. Polskie tenisistki poznały już godziny swoich meczów. O której godzinie gra Iga Świątek, a o której Magda Linette? Kiedy zobaczymy je na korcie? Sprawdźcie.

O której godzinie gra Iga Świątek? O której godzinie gra Magda Linette? Odpowiedzi na te pytania są bardzo istotne dla wszystkich fanów tenisa, którzy kibicują naszym tenisistkom. Zarówno Iga, jak i Magda doskonale radzą sobie na korcie. Broniąca tytułu w wielkoszlemowym Roland Garros Iga Świątek zapewniła sobie awans do trzeciej rundy, pokonując między innymi reprezentantkę Szwecji Rebeccę Peterson. Polka pokonała rywalkę w zaledwie dwóch setach. W sobotę 5 czerwca zmierzy się z reprezentantką Estonii Anett Kontaveit. I tutaj szanse Igi Świątek wydają się większe. Polska tenisistka zajmuje 9. miejsce w rankingu WTA, podczas gdy jej rywalka 31.

Tego samego dnia na korcie Philippe'a Chatriera walczyć będzie także Magda Linette. Tenisistka awansowała do trzeciej rundy French Open, pokonując liderkę rankingu WTA Ashleigh Barty. Poznanianka wygrała pierwszego seta 6:1. Następnie jej rywalka poddała mecz ze względu na problemy zdrowotne. To do tej pory największy sukces tenisistki. 5 czerwca zagra z Ons Jabeur z Tunezji.

Iga Świątek - French Open 2021: czy wygra?

O której gra Iga Świątek?

Iga Świątek poznała już datę rozpoczęcia meczu z Anett Kontaveit. Pojedynek tenisistek został zaplanowany na godzinę 16:00. Należy jednak pamiętać, że data ta może ulec przesunięciu. Wszystko zależy od tego, kiedy skończą się poprzednie mecze.

O której gra Magda Linette?

Pojedynek polskiej tenisistki z jej rywalką z Tunezji również został zaplanowany na sobotę, 5 czerwca. Tenisistki wystąpią jako trzecie w kolejności, najpewniej po godzinie 14:00. Transmisję obu rozgrywek można oglądać w telewizji na kanale Eurosport oraz w internecie, po wykupieniu pakietu w Eurosport Player.

ESKA XD #024 - pieniądze polskich piłkarzy, hity na Euro, przystojniacy z tureckich seriali