Mundial 2022. Argentyna - Arabia Saudyjska

Autor: PAP/EPA/Mohamed Messara Mundial 2022. Argentyna - Arabia Saudyjska

2022-11-22 13:07

Mundial 2022. Mamy pierwszą wielką niespodziankę w meczu piłkarskich mistrzostw świata 2022. Arabia Saudyjska pokonała Argentynę 2:1 w meczu "polskiej grupy" C. Takie rozstrzygnięcia mogą mieć duże znaczenie dla losów reprezentacji Polski na turnieju.

Mundial 2022

Od niedzieli cały świat emocjonuje się piłkarskimi mistrzostwami świata 2022 w Katarze. Za nami cztery mecze w grupach A i B, a we wtorek (22 listopada) rozpoczęły się zmagania w grupie C, która najbardziej interesuje kibiców reprezentacji Polski. W tej grupie - obok Polaków - mierzą się drużyny Meksyku, Argentyny i Arabii Saudyjskiej.

Mundial 2022. Sensacja w meczu Argentyna - Arabia Saudyjska

Pierwszym starciem w grupie C był mecz Argentyna - Arabia Saudyjska, który rozegrany został w Lusajl na arenie, na której odbędzie się także wielki finał mistrzostw świata w Katarze. Zdecydowanym faworytem tego starcia byli Argentyńczycy, którzy są upatrywani jako główny faworyt całego turnieju. Zespół z Ameryki Południowej wyszedł na prowadzenie w 10. minucie spotkania, dzięki bramce z rzutu karnego zdobytej przez Leo Messiego. Kwestią czasu wydawały się być kolejne gole. Tym bardziej, że Argentyńczycy niepodzielnie panowali na boisku. W 29. minucie do siatki trafił Lautaro Martinez, ale argentyński napastnik był na spalonym.

Do przerwy było 1:0, ale po zmianie stron do ataku rzucili się Saudyjczycy. W 48. minucie Saleh Al Shehri wyrównał stan meczu, co sprawiło, że zapachniało niespodzianką. Pięć minut później można było już mówić o potężnej sensacji, bowiem Salem Al Dawsari wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Warto podkreślić, że Arabia Saudyjska ostatni raz więcej niż jedną bramkę zdobyła w październiku 2022 roku. W kolejnych 19 meczach nie zdobyli więcej niż jednego gola.

Argentyńczycy w dalszym ciągu dominowali, ale nie potrafili znaleźć sposobu na skuteczne sforsowanie obrony rywali. Doskonale spisywali się obrońcy Saudyjczyków, którzy powstrzymywali Leo Messiego i jego kolegów. W bramce dwoił się troił także bramkarz Mohammed Al Owais, który jest jednym z bohaterów Arabii Saudyjskiej.

W doliczonym czasie gry doszło do przykrej sytuacji boiskowej. Yasser Al Shahrani zderzył się z bramkarzem reprezentacji Argentyny i najprawdopodobniej stracił przytomność. Zawodnik opuścił plan gry na noszach.

Mundial 2022. Jak odpowiedzą Polacy?

Wynik meczu Argentyna - Arabia Saudyjska sprawia, że rezultat starcia Meksyk - Polska będzie jeszcze ważniejszy, jeśli chodzi o końcowe rozstrzygnięcia w grupie C. Początek meczu Meksyk - Polska o godz. 17:00.

• 30 listopada 2022, godz. 20:00: Arabia Saudyjska - Meksyk
Źródło: Mundial 2022. Sensacyjny wynik w "polskiej grupie"! Argentyna przegrała z Arabią Saudyjską! Co to oznacza dla Polski?