ZIO Pekin 2022

i

Autor: KYDPL KYODO/Associated Press/East News

Igrzyska Olimpijskie 2022 - kiedy się zaczynają i ile trwają?

2022-01-31 17:21

ZIO Pekin 2022 to jedno z największych wydarzeń tego roku. Zimowe Igrzyska Olimpijskie powracają po 4 latach. Każde zawody olimpijskie rozpoczyna uroczysta i spektakularna ceremonia otwarcia, która dla wielu widzów jest najciekawszym momentem całych zawodów. Podobnie jest w przypadku zakończenia imprezy. W jakim terminie odbędą się Zimowe Igrzyska Olimpijskie?

Pekin 2022 to obok Mundialu najbardziej wyczekiwana impreza sportowa tego roku. Najlepsi sportowcy z całego świata pojawią się w jednym mieście, aby wspólnie celebrować święto sportu i walczyć o medale w swoich dyscyplinach. Tegoroczne zawody odbędą się w Pekinie, który organizował już Letnie Igrzyska Olimpijskie 2008. Warto przypomnieć, że przez jakiś czas o organizację tej imprezy ubiegał się Kraków, lecz po referendum postanowiono zrezygnować z tego pomysłu. Fani sportu już nie mogą doczekać się rozpoczęcia wielkiego święta sportu. Igrzyska Olimpijskie są najważniejszym turniejem dla sportowców niemal wszystkich zimowych dyscyplin. Ile czasu potrwa to wyjątkowy wydarzenie?

Igrzyska Olimpijskie 2022 - Polacy. Kto z Polski wystąpi na ZIO Pekin 2022?

Zimowe Igrzyska w Pekinie - HISTORIA/SEKRETY | ESKA XD - Niesportowe zachowanie #40

Pekin 2022 - kiedy otwarcie?

Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2022 rozpoczną się 4 lutego. Tego dnia widzowie zobaczą 3-godzinną ceremonię otwarcia, która w Polsce rozpocznie się o godzinie 12:00. Widzowie z całego świata spodziewają się spektakularnego widowiska na miarę ceremonii otwarcia z LIO Pekin 2008.

ZIO Pekin 2022 - ceremonia otwarcia. Kiedy i gdzie oglądać rozpoczęcie Zimowych Igrzysk Olimpijskich?

Sonda
Ile Polacy zdobędą medali na Igrzyskach w Pekinie 2022?

ZIO Pekin 2022 - kiedy zamknięcie?

Do kiedy potrwaj Igrzyska Olimpijskie 2022? To pytanie zadają sobie kibice. Impreza sportowa ma się zakończyć 20 lutego. Oznacza to, że ZIO potrwają 16 dni. Igrzyska zostaną zamknięte spektakularną ceremonią, podobnie jak w przypadku otwarcia.