Euro 2020 - gdzie odbędą się półfinały i finał mistrzostw? Miasto, stadion

2021-07-06 11:25
Euro 2021
Autor: NIKLAS HALLE'N/AFP/East News

Euro 2020 dobiega końca. Kibice będą mogli się cieszyć jeszcze tylko trzema meczami - dwoma półfinałami i finałem. W grze pozostały już tylko cztery drużyny, które zawalczą o puchar Mistrza Europy. Wszystkie trzy mecze zostaną rozegrane w tym samym mieście, na legendarnym stadionie dla fanów piłki nożnej. O jakim miejscu mowa?

Euro 2020 to wyjątkowe mistrzostwa. Po raz pierwszy w historii turniej rozgrywany jest w więcej niż jednym lub dwóch państwach. Piłkarze z Europy walczyli w 11 miastach z różnych krajów. Miało to być tak zwane "Euro dla Europy" z powodu 60 lat od rozegrania pierwszego turnieju. Pomysł nie zyskał aprobaty wielu kibiców. Uważają, że przez to Euro 2020 to mistrzostwa bez tożsamości. Ostatni etap turnieju rozegrany zostanie jednak w jednym miejscu. Organizatorzy postanowili, że półfinały i finał zostaną rozegrane na tym samym stadionie. Wybór nie był przypadkowy. Postawiono na obiekt, który uważany jest za jedną z najważniejszych aren nie tylko w Europie, ale na całym świecie. Na jakim stadionie reprezentacje zawalczą o tytuł mistrza?

EURO 2020: Szwecja 3-2 Polska. Kulisy spotkania l Futbologia

Euro 2020 - półfinały i finał. Stadion, miasto

Euro 2020 zakończyło swoją podróż po europejskich miastach. Cztery najlepsze drużyny są już w jednym miejscu. Mowa o Londynie. To właśnie w stolicy Wielkiej Brytanii zostanie rozegrany ostatni etap mistrzostw. Półfinały i finał Euro 2020 będzie gościła słynna arena Wembley.

Euro 2020 - półfinały. Kiedy i o której

Zostały jedynie trzy mecze w ramach Euro 2020. Mowa o dwóch półfinałach oraz finale. Rozgrywki zakończą się w drugim tygodniu lipca. 

Półfinały:

  • 6 lipca: Włochy - Hiszpania, 21:00
  • 7 lipca: Anglia - Dania, 21:00
Najnowsze