Andrzej Gmitruk nie żyje. Tragiczna śmierć trenera Szpilki i Adamka

2018-11-20 16:23
Andrzej Gmitruk nie żyje. Tragiczna śmierć trenera Szpilki
Autor: TOMASZ RADZIK SE / EAST NEWS

Andrzej Gmitruk nie żyje. Jeden z najbardziej cenionych trenerów miał 67 lat. 

Andrzej Gmitruk nie żyje. Legendarny trener, który boksersko wychował m.in. Andrzeja Gołotę, Tomasza Adamka i Artura Szpilkę miał 67 lat. Andrzej Gmitruk, czyli jeden z najbardziej cenionych trenerów w ostatnich latach miał zginąć w pożarze domu. Okoliczności i przyczyna śmierci nie jest jednak oczywista. Ustala ją policja i prokuratura. Do zdarzenia doszło z 19 na 20 listopada.

Andrzej Gmitruk nie żyje - przyczyny śmierci

Przyczyny śmierci Andrzeja Gmitruka nie są jeszcze znane. Nieoficjalnie wiadomo, że trenera znaleziono nieprzytomnego w kuchni. Osoba, prawdopodobnie bliski, zdradził, że Gmitruk od jakiegoś czasu rozmyślał o śmierci swojego syna. 19 listopada była rocznica jego śmierci i wielki trener zapalił świeczkę ku jego czci. Miała ona spowodować pożar plastikowego mebla, który próbował ugasić. 

Wiadomość o tym, że Andrzej Gmitruk nie żyje przekazał na Twitterze Karol Mielcarek. Napisał: - Dziś w nocy zginął Andrzej Gmitruk, najsłynniejszy trener boksu w Polsce. Wychował między innymi Tomasza Adamka i Andrzeja Gołotę. Bardzo smutna wiadomość. Kondolencje dla rodziny.

Wiadomość podała również Ochotnicza Straż Pożarna w Długiej Kościelnej: -

Dzisiejszego poranka tj. 20 listopada doszło do tragicznego zdarzenia w Hipolitowie. O godzinie 4:00 nasza jednostka została zadysponowana do pożaru domu jednorodzinnego. W wyniku pożaru smierć poniósł jeden z najlepszych trenerów kadry bokserskiej.

Ochotnicza Straż Pożarna w Długiej Kościelnej składa najszczersze kondolencje rodzinnie i bliskim.

Andrzej Gmitruk w ostatnim czasie przygotowywał Artura Szpilkę do walki z Mariuszem Wachem. 10 listopada stanął w narożniku "Szpili", w wygranej walce z Wikingiem. Ostatnio trenował również Ewę Piątkowską, Macieja Sulęckiego i Izu Ugonoha. Był selekcjonerem Polski, który pracował z reprezentantami na Olimpiadzie. Przygotował do walki Andrzeja Gołotę na igrzyskach olimpijskich w Seulu (1988 r.). Był ojcem sukcesu Tomasza Adamka. Dzięki niemu Góral zdobył mistrzostwo świata w wadze półciężkiej i junior ciężkiej.

Kto zmarł w 2018 roku? Wspomnienia artystów, którzy odeszli w 2018

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze