Śląskie: Kibicowska ustawka jak policyjna czkawka. Odbiło się m.in. kibolom Górnika Zabrze

i

Autor: Archiwum Śląskie: Kibicowska ustawka jak policyjna czkawka. Odbiło się m.in. kibolom Górnika Zabrze

Pseudokibice

Śląskie: Kibicowska ustawka jak policyjna czkawka. Odbiło się m.in. kibolom Górnika Zabrze

Mieli się tłuc w blisko 250 osób, ale musieli obejść się "smakiem". Kibice Górnika Zabrze, GKS Katowice, ROW Rybnik i Banika Ostrava zebrali się na terenie MOP Wieszowa. Wszyscy czekali na autokar wiozący pseudokibiców znienawidzonego klubu. Zamiast tego doczekali się policji.

Miała być bijatyka pseudokibiców. Interweniowała policja

Policjanci zauważyli, że na MOP Wieszowa znajdujący się przy autostradzie A1, wjeżdża sporo samochodów pseudokibiców Górnika Zabrze. Mundurowi od razu wezwali oddziały prewencji z Katowic i Zabrza. Na miejscu okazało się, że  grupują się pseudokibice należący do tzw. koalicji, w skład której wchodzą pseudokibice z klubów: Górnik Zabrze, GKS Katowice, ROW Rybnik i Banik Ostrava. Zebrało się ich blisko 250. Powód był jeden: tamtędy miał przejeżdżać autokar pseudokibiców Widzewa Łódź razem z pseudokibicami Ruchu Chorzów, Wisły Kraków i Elany Toruń, którzy wyruszyli spod stadionu w Chorzowie i mieli jechać tą trasą na turniej „REMI CUP 2024” do Radlina. 

Na miejscu katowicki oddział prewencji zablokował więc wyjazd pseudokibicom, dzięki czemu udało się uniknąć spotkania grup zwaśnionych kibiców, a tym samym nie doszło do żadnej ustawki.

Górnik Zabrze wygrywa z Jagiellonią Białystok ZDJĘCIA