Piłka nożna

GKS Tychy wygrywa z Zagłębiem. Kompromitujący sezon drużyny z Sosnowca

Dwa trafienia wystarczyły, aby trzy punkty zostały w Tychach w meczu z Zagłębiem Sosnowiec. Zwycięstwo przybliża coraz bardziej tyszan do walki o awans do Ekstraklasy.

Zagłębi Sosnowiec spada z hukiem. Kolejna porażka. Tychy nadal w grze o awans

W Fortuna 1. Lidzie wiadomo, że spada z hukiem Zagłębie Sosnowiec. Drużyna, która przez cały, dotychczasowy sezon wygrała zaledwie dwa spotkania. Zespół, który stał się pośmiewiskiem na całą Polskę nie tyle ze względu na wyniki, co na styl zarządzania nim. Obiektywnie nikt większych szans mu nie dawał w meczu wyjazdowym z Tychach i to się szybko potwierdziło.

Wynik meczu otworzył już w 11. minucie Bartosz Śpiączka. Na drugiego gola w Tychach trzeba było czekać do 85. minuty, kiedy wynik 2:0  ustalił Nemanja Nedic. Wygrana pozwoliła zachować 3. miejsce w tabeli Fortuny 1. Ligi. W przypadku Zagłębia wynik nic nie zmienia, bo degradacja została już przypieczętowana na początku tygodnia.