Silny wstrząs na Śląsku w Kopalni Mysłowice-Wesoła. Zatrzęsło domami w Katowicach, Mysłowicach i Chorzowie

2019-12-23 9:39
Zatrzęsło domami na Śląsku. Silny wstrząs w kopalni Knurów-Szczygłowice
Autor: arc

Do bardzo silnego wstrząsu doszło dzisiaj, 23 grudnia rano. Mocno zabujało domami m.in. w Katowicach, Chorzowie czy Mysłowicach. Zgłoszenia były też z Bytomia, Siemianowic Śląskich oraz Sosnowca i Będzina. Epicentrum znajdowało się w kopalni Mysłowice-Wesoła. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Nie ma też żadnych szkód pod ziemią i na powierzchni.

Silny wstrząs na Śląsku

Bardzo silny wstrząs odczuli mieszkańcy kilku śląskich miast dzisiaj, 23 grudnia tuż po godzinie 8:00. Mocno zabujało domami m.in. w Katowicach, Mysłowicach, Chorzowie, Siemianowicach Śląskich, Bytomiu, Świętochłowicach, Będzinie czy Sosnowcu.

- Było czuć i to porządnie, prawie z łóżka spadłem - napisał jeden z naszych Czytelników

Jak podaje Wyższy Urząd Górniczy, epicentrum miało miejsce w kopalni Mysłowice-Wesoła. Wstrząs miał miejsce na głębokości 665 m w okolicy ściany 412. Siła wstrząsu to 2x10^7 J. Na szczęście nie ma żadnych szkód pod ziemią i żaden z górników nie ucierpiał.

Wstrząsy mocno odczuwalne na powierzchni to ostatnio niestety bardzo częste zjawisko. Tylko w grudniu doszło trzech niezwykle silnych wstrząsów. Na szczęście nie zagrażały one zdrowiu i życiu górnikom pracującym na dole.

Coraz częstsze wstrząsy wynikają, w duży uproszczeniu, z coraz głębszej eksploatacji górniczej i mocniejszej ingerencji w górotwór. Wytwarzana tam energia idzie jednak do góry. Dlatego na powierzchni mocno odczuwamy wstrząsu, ale na dole nie są one aż tak silne.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE