Ruch Chorzów na Stadionie Śląskim! Premierowy mecz już 28 października. To będzie prawdziwa, piłkarska uczta! BILETY, MIEJSCA

i

Autor: Archiwum Ruch Chorzów na Stadionie Śląskim! Premierowy mecz już 28 października. To będzie prawdziwa, piłkarska uczta! BILETY, MIEJSCA

Sport

Ruch Chorzów przenosi się na Stadion Śląski. 28 października zagra ze Śląskiem Wrocław. Ruszyła sprzedaż biletów

2023-10-05 12:03

Takiego wydarzenia dla kibiców Ruchu Chorzów jeszcze nie było! Niebiescy po raz pierwszy zaprezentują się w pełnej krasie na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Premierowy mecz rozegrany zostanie w sobotę, 28 października. W czwartek 5 października o godz. 12 ruszyła sprzedaż biletów.

Premierowy mecz Ruchu Chorzów na Stadionie Śląskim

Piłkarze Ruchu Chorzów przygotowują się do wielkiego wydarzenia. W sobotę, 28 października zagrają swój premierowy mecz na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Szykujcie się na ogromną dawkę piłkarskich emocji, o co Niebiescy na pewno się postarają.

W tym tygodniu ruszy sprzedaż biletów na premierowy mecz na Stadion Śląski. Mamy dla Was 33 000 miejsc, ale jak będzie trzeba, to dołożymy" - informuje klub w mediach społecznościowych.

Pod postem sypią się komentarze, świadczące o tym, jak bardzo kibice czekają na ten mecz: „wszyscy na Śląski, musi być komplet", „musimy tam być", „pokażmy, że liczymy się na Śląsku", „zróbmy piękną frekwencję" - piszą internauci. 

Pierwszym przeciwnikiem, jakiego podejmą Niebiescy na Stadionie Śląskim w ramach 13. kolejki PKO BP Ekstraklasy, będzie Śląsk Wrocław, drużyna, która kilka dni temu odnotowała siódme z rzędu zwycięstwo nad Wartą Poznań, i obecnie jest liderem tabeli.

Ruch Chorzów - Śląsk Wrocław: Ruszyła sprzedaż biletów. Ile kosztują?

Jak będzie, kiedy najlepsza obecnie drużyna Ekstraklasy (1 miejsce w tabeli) zmierzy się na Śląskim z Ruchem Chorzów? Przekonamy się już wkrótce. Tymczasem są już bilety dostępne na: Bilety na mecze Ruchu Chorzów. Na mecz będą mogli wejść kibice, którzy posiadają aktualne karnety na mecze Ruchu Chorzów. Są też przygotowane do sprzedaży specjalne karnety na resztę sezonu, który Ruch Chorzów rozegra na Stadionie Śląskim.

Cennik biletów na mecz ze Śląskiem Wrocław na Stadionie Śląskim wygląda następująco: 

  • Bilety kategorii I: 70 zł normalny, 50 zł ulgowy i dziecięcy
  • Bilety kategorii II: 45 zł normalny, 35 zł ulgowy, 25 zł dziecięcy
  • Bilety kategorii III: 40 zł normalny, 30 zł ulgowy, 20 zł dziecięcy

Przypomnijmy, że umowa, na podstawie której Ruch Chorzów będzie mógł rozgrywać mecze na Stadionie Śląskim została podpisana w sierpniu 2023 r. 

Cennik biletów na mecz Ruch Chorzów-Śląsk Wrocław na Stadionie Śląskim

i

Autor: Ruch Chorzów Cennik biletów na mecz Ruch Chorzów-Śląsk Wrocław na Stadionie Śląskim

Długą drogę przeszliśmy od momentu, kiedy mieliśmy tu rozegrać mecze na 100-lecie klubu aż do teraz, kiedy ponownie jesteśmy tu mile widziani. Bardzo się z tego cieszymy. Mam nadzieję, że zbudujemy tu dużą frekwencję - mówił na zorganizowanej na Śląskim konferencji prasowej po podpisaniu umowy prezes Ruchu Chorzów Seweryn Siemianowski.

- Pomimo tego, że będziemy czekać na nasz stadion domowy na Cichej 6, chcemy zostawić tu dobre wrażenie, żeby móc wrócić na większe mecze i pokazać wspaniałą atmosferę. Nasi kibice na pewno zrobią wszystko, by taka atmosfera była. Wracamy do Chorzowa - dodał prezes. 

Co z domowym stadionem Niebieskich na Cichej 6?

Koszt budowy nowego stadionu Ruchu Chorzów przy Cichej 6 oszacowano na niecałe 260 mln zł. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to w przyszłym roku rozpoczną się właściwe prace. Budowa obiektu ma potrwać trzy lata. Pieniądze na jego budowę mają pochodzić m.in. od rządu, co obiecał premier Mateusz Morawiecki (to samo obiecał drużynie Rakowa Częstochowa).

Z racji tego, że obiekt przy Cichej nie spełnia wymagań Ekstraklasy, aktualnie Ruch Chorzów korzysta z gościnności Piasta Gliwice. W sobotę, 7 października, na Stadionie Miejskim im. Piotra Wieczorka w Gliwicach zagra w ramach 11. kolejki PKO Ekstraklasy mecz z Pogonią Szczecin. 

28 października 2023 r. premierowy mecz Ruchu Chorzów na Stadionie Śląskim

i

Autor: Ruch Chorzów
Wiadomości ze Śląska

i

Autor: Archiwum Eski Link: https://www.eska.pl/slaskie/
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE