Rabusie z Cieszyna

i

Autor: KMP Cieszyn

Cieszyn

Rabusie wybili sklepową witrynę, by ukraść dwa rogaliki. Ochota na słodkie będzie ich słono kosztować

Czy rabusie byli na głodzie, czy może spadł im cukier i musieli na szybko wszamać coś słodkiego - tego nie wiadomo. Ale motywację musieli mieć ogromną, skoro dla dwóch czekoladowych rogalików wartych kilka złotych byli w stanie wybić sklepową witrynę za kilkadziesiąt tysięcy złotych.

"Nie jesteś sobą, kiedy jesteś głodny" - ten słynny slogan z reklamy Snickersa najlepiej oddaje (bez)sens zbrodni, która wydarzyła się ostatniej nocy w Cieszynie. Dwóch złodziejaszków postanowiło obrabować sklep w centrum miasta. Ich łupem padły słodkie przekąski, a konkretnie: dwa czekoladowe rogaliki, warte razem kilka złotych. Aby tego dokonać, rabusie wybili sklepową szybę, wartą blisko 2,5 tys. zł.

Odgłos tłuczonego szkła zaniepokoił mieszkańców, którzy wezwali policję. W międzyczasie sprawcy zdążyli opuścić miejsce kradzieży, ale nie nacieszyli się długo wolnością. 48-latek i 51-latek trafili do policyjnego aresztu. Odpowiedzą nie tylko za kradzież, ale także za zniszczenie mienia. A ich ochota na słodkie może ich słono kosztować, bowiem rabusiom grozi do 10 lat więzienia.

Najważniejsze wiadomości ze Śląska

i

Autor: Eska Link: https://www.eska.pl/slaskie/
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE