Policjanci odzyskali ponad 700 tys. zł, które miało trafić do oszustów

i

Autor: Pixabay/zdj. ilustracyjne

Wiadomości

Policjanci odzyskali ponad 700 tys. zł, które miało trafić do oszustów. Tyle właśnie mógł stracić mieszkaniec Imielina

Mieszkaniec Imielina mógł bezpowrotnie stracić ponad 700 tys. zł w związku z oszustwem. Mężczyzna chciał kupić samochód wystawiony na sprzedaż na jednym z portali aukcyjnych. Mimo wpłaconej kwoty, auto do niego nie trafiło. Szybka reakcja policjantów sprawiła, że udało się odzyskać skradzione pieniądze.

Dał się oszukać niemieckiemu pośrednikowi. Jaworzniccy policjanci odzyskali pieniądze

Do jaworznickiej komendy zgłosił się 25-letni mieszkaniec Imielina, który powiadomił mundurowych, że padł ofiarą oszustwa. Mężczyzna postanowił kupić samochód wystawiony na sprzedaż na jednym z internetowych portali aukcyjnych.

Po nawiązaniu kontaktu telefonicznego ze sprzedającym mieszkaniec Imielina otrzymał informację, że pojazd jest do odbioru w Niemczech. Został także zapewniony, że ewentualna zapłata miałaby nastąpić po jego obejrzeniu i sprawdzeniu.

W ten właśnie sposób oszust uśpił czujność mężczyzny. Pokrzywdzony wysłał więc do Niemiec przedstawiciela swojej firmy, aby ten sprawdził samochód i doprowadził do finalizacji transakcji.

Na miejscu pracownik pokrzywdzonego obejrzał auto i sprawdził dokumenty. Wszystko wydawało się prawidłowe i legalne. Dlatego też kupujący przelał na konto sprzedającego ponad 770 tys. zł. I w tym momencie zaczęły się problemy... 

Po dokonaniu przelewu na wskazane konto kontakt ze sprzedawcą "urwał się". A odbiór zakupionego pojazdu stał się niemożliwy. Okazało się, że właścicielem samochodu była inna firma, a sprzedający to nieuczciwy pośrednik.

Policjanci po otrzymaniu zgłoszenia skierowali natychmiast wniosek do Dyrektora Zespołu Bezpieczeństwa Związku Banków Polskich, aby zablokować przelane środki. Mundurowi wszczęli też śledztwo w tej sprawie. W wyniku szybkich działań udało się odzyskać ponad 700 tysięcy złotych. Czynności w tej sprawie prowadzi również policja niemiecka, która dąży do ustalenia sprawcy przestępstwa. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE