Kierowca skody śmiertelnie potrącił 68-latka na przejściu dla pieszych w Wojkowicach

i

Autor: KPP Będzin

Wypadki

Kierowca potrącił pieszego na pasach w Wojkowicach. Poszkodowany 68-latek zmarł w szpitalu

62-latek potrącił 68-latka, gdy ten przechodził przez oznakowanie przejście dla pieszych w Wojkowicach. Poszkodowany mężczyzna w stanie ciężkim trafił do szpitala. Niestety, po kilku godzinach zmarł.

Śmiertelne potrącenie na pasach w Wojkowicach

Do tragicznego wypadku doszło w sobotę 30 marca rano w Wojkowicach. 62-letni kierowca skody jechał ul. Sobieskiego w kierunku Piekar Śląskich.

W pewnym momencie za rondem w okolicach centrum przesiadkowego na oznakowanym przejściu dla pieszych kierujący samochodem potrącił prawidłowo przechodzącego przez pasy 68-letniego mężczyznę - informuje sierż. szt. Marcin Szopa, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Będzinie.

Na miejsce przyjechały służby ratunkowe. Ranny mężczyzna został zabrany karetką pogotowia do szpitala. Jego stan był ciężki. Niestety, po kilku godzinach od zdarzenia 68-latek zmarł.

Kierowca skody został przebadany alkomatem. Był trzeźwy. Wyjaśnieniem dokładnych okoliczności zdarzenia zajmują się będzińscy policjanci. Przy okazji apelują o ostrożność i przestrzeganie przepisów.

Nadmierna prędkość, brak rozwagi ze strony kierujących często prowadzi do tragicznych w skutkach zdarzeń. Piesi pamiętajcie, że kierowcy mogą Was nie widzieć. Zawsze kierujcie się zasadą ograniczonego zaufania. Przed wejściem na jezdnię upewnijcie się, że wszyscy kierujący Was dostrzegli i możecie bezpiecznie pokonać drogę - apeluje sierż. szt. Marcin Szopa z będzińskiej komendy.