Kowalik

Autor: Grzegorz Leski FB

Wiadomości

Katarzyna Kowalik została wicemistrzynią Europy. Tarnogórzanka wywalczyła krążek w martwym ciągu

W Luksemburgu odbyły się Mistrzostwa Europy w Trójboju Siłowym sprzętowym. Jako jedyna z Polski w kategorii masters wzięła udział Katarzyna Kowalik. Tarnogórzanka podczas rywalizacji zdobyła kilka medali, w tym wicemistrzostwo Europy.

Katarzyna Kowalik wicemistrzynią Europy

Katarzyna Kowalik z Tarnowskich Gór była jedyną Polką w kategorii masters kobiet biorących udział w Mistrzostwach Europy w Trójboju Siłowym sprzętowym, które rozpoczęły się 1 maja w Luksemburgu.

W przysiadzie w drugiej próbie uzyskała 140 kg. W trzeciej podniosła o pięć kilogramów więcej, jednak decyzją sędziów nie została ona zaliczona. Po pierwszym boju Katarzyna Kowalik była na drugim stopniu podium, za reprezentantką Szwecji.

W wyciskaniu na ławeczce byliśmy bardzo ostrożni. Kasia przed mistrzostwami zbiła masę do 61 kg i z redukcją wagi wiązał się ubytek sił – relacjonował Mikołaj Kowalik, mąż tarnogórzanki.

W pierwszej próbie Katarzyna Kowalik uzyskała 75 kg, kolejne dwie próby nie zostały zaliczone. W efekcie po drugim boju spadła na trzecią pozycję. W martwym ciągu Katarzyna Kowalik podniosła 150 kilogramów. Finalnie tarnogórzanka dźwignęła 155 kilogramów, dzięki czemu zdobyła małe złoto.

Ostatecznie Katarzyna Kowalik uzyskała wynik 370 kg. Do swojego miasta wróciła z tytułem wicemistrzyni Europy, małym złotem w martwym ciągu i małym srebrem w przysiadzie.

Starty w zawodach sprzętowych nie są dziełem przypadku, albo trafisz w punkt albo wypadasz z gry, ja przebrnęłam przez wszystkie boje z różną intensywnością. I tak, jestem szczęśliwa i spełniona. (...) Wicemistrzostwo Europy jak na debiut w trójboju siłowym w sprzęcie, to dla mnie nieoczekiwany wynik, gdyż, na początku zawodów plasowałam się na czwartej pozycji. Do tego złoto w martwym ciągu i srebro w przysiadzie - podsumowała Kowalik.

Zobaczcie zdjęcia z zawodów w Luksemburgu.