Policjanci z Kłobucka ustalili sprawcę śmiertelnego potrącenia w Złochowicach

i

Autor: KPP Kłobuck

Wypadki

Policja zatrzymała sprawczynię śmiertelnego potrącenia w Złochowicach

Policjanci z Kłobucka zatrzymali 56-latkę odpowiedzialną za spowodowanie śmiertelnego wypadku w Złochowicach. Kobieta nie dostosowała prędkości do panujących warunków i potrąciła pieszego, po czym odjechała z miejsca zdarzenia. Mimo wysiłku ratowników 43-latek zmarł.

Śmiertelne potrącenie w Złochowicach

Przypomnijmy. W piątek 15 marca po godz. 23 na ul. Długiej w Złochowicach (pow. kłobucki) doszło do potrącenia pieszego przez samochód. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia i nie udzielił poszkodowanemu żadnej pomocy. Służby wezwał na miejsce świadek, który próbował uratować życie poszkodowanego mężczyzny. Kilka minut później do akcji ratunkowej wkroczyły służby. Niestety, mimo wzmożonych wysiłków 43-latek zmarł.

Sprawą zajęli się kryminalni z Kłobucka. Na miejscu wykonano szczegółowe oględziny, zabezpieczono ślady, a także nagrania z monitoringu. Przesłuchano także wielu świadków. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na ustalenie pojazdu, który mógł brać udział w zdarzeniu.

Policja ustaliła sprawcę wypadku. 56-latce grozi 20 lat więzienia

27 marca mundurowi zatrzymali 56-letnią mieszkankę powiatu kłobuckiego, podejrzaną o spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia. Zabezpieczono także Toyotę Yaris, którą prowadziła podczas feralnego wypadku.

Według ustaleń, 56-latka jechała w kierunku miejscowości Konieczki, nie dostosowała prędkości do panujących warunków i najechała na leżącego na jezdni pieszego. Kobieta usłyszała już prokuratorski zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia. Grozi jej kara nawet do 20 lat pozbawienia wolności.

.

Dziękujemy wszystkim osobom, które zareagowały na nasz apel i przekazywały nagrania i informacje związane z tym zdarzeniem. To dzięki dostarczonym nagraniom, nawet tym słabszej jakości i nieobejmującym miejsca zdarzenia, mundurowali dotarli do sprawczyni tego tragicznego w skutkach wypadku - przekazała aspirant Joanna Wiącek - Głowacz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku.