Kiedy zostaną otwarte place zabaw? Co z placami zabaw dla dzieci? [DATA, TERMINY]

2020-06-05 13:33
Kiedy zostaną otwarte place zabaw?
Autor: pixabay.com Place zabaw dla dzieci zostaną otwarte już 30 maja. Obowiązują zasady sanitarne!

Chociaż od kilku tygodni znowu możemy spacerować po parkach i lasach, to wciąż zamknięte są place zabaw. Kiedy zostaną otwarte place zabaw dla dzieci? Już od 30 maja możemy korzystać z siłowni na świeżym powietrzu, placów zabaw, a także z małej infrastruktury leśnej! Ale dorośli na placach zabaw muszą nosić maseczki!

Kiedy będą otwarte place zabaw?

Polskie władze w połowie maja ogłosiły wejście w życie trzeciego etapu odmrażania gospodarki i łagodzenia obostrzeń. Od 18 maja możemy już skorzystać z usług fryzjera i kosmetyczki, a także pójść do restauracji. Wciąż jednak obowiązuje dystans społeczny i zasady sanitarne.

Zobacz także: Katowice: Salony fryzjerskie i kosmetyczne są już otwarte! Zobaczcie jak wygląda strzyżenie w czasach pandemii [ZDJĘCIA]

Obecnie pandemia koronawirusa w naszym kraju nieco wyhamowała, w większość województw mamy tendencję spadkową. Maseczki w przestrzeni otwartej nie są obowiązkowe, wciąż musimy pamiętać jednak o społecznym dystansie. Możemy jednak spacerować po parkach i lasach. Została też odmrożona możliwość uprawiania sportu na świeżym powietrzu.

Od poniedziałku, 18 maja działalność wznowiły hale i sale sportowe, zmieniła się liczba osób korzystająca z otwartej infrastruktury sportowej.

  • na stadionach, boiskach, skoczniach, torach, orlikach, skateparkach – może przebywać maksymalnie 14 osób (+ 2 trenerów);
  • na otwartych pełnowymiarowych boiskach piłkarskich – mogą przebywać maksymalnie 22 osoby (+ 4 trenerów).

Place zabaw. Kiedy otwarte?

Skoro otwarte zostały boiska i może na nich przebywać nawet 14 osób to dlaczego wciąż nieczynne są place zabaw? Pewnie wszystko rozbija się o sprzęty, znajdujące się na takich placach zabaw. Musiały by zostać one zdezynfekowane. Przypomnijmy, że wciąż nieczynne są również siłownie plenerowe. Tu sytuacja jest bardzo podobna. Sprzęty znajdujące się na wolnym powietrzu nie są wciąż bezpieczne dla zdrowia. Teraz wiemy, że place zabaw zostaną otwarte już 30 maja!

Tak, od 30 maja mogą już zostać otwarte place zabaw. Słyszymy jednak, że w wielu miastach nie ma możliwości wejścia na teren placu zabaw z dzieckiem. Być może to kwestia czasu, kiedy zarządcy placów zabaw przygotują je do ponownego otwarcia.

Według wytycznych rządu, od 6 czerwca działalność mogą wznowić w określonych warunkach sanitarnych:

  • kina, teatry, opery, balet,
  • baseny, siłownie, kluby fitness, sale zabaw i parki rozrywki

Ważne! Już od 30 maja będziemy mogli korzystać z siłowni na świeżym powietrzu, placów zabaw, a także z małej infrastruktury leśnej.

Zobacz także: Studia tatuażu zostaną otwarte na samym końcu. Dramatyczny apel całej branży i petycja do premiera. Kiedy zostaną otwarte salony tatuażu? [DATA, TERMINY]

Miejsca na spacery bez tłumów w woj. śląskim

Kiedy otwarcie ogrodów zoologicznych? Kiedy będziemy mogli pójść do Zoo?

Niestety trzeci etap odmrażania gospodarki nie przewiduje otwarcia ogrodów zoologicznych. W sobotę, 16 maja pojawiło sie jednak zarządzenie Rady Ministrów, które nie mówi nic o tym, że ogrody zoologiczne nie mogą być otwarte. W praktyce, jak przekonują prawnicy, ogrody zoologiczne mogą się otwierać.

Obecnie wciąż obowiązuje zakaz korzystania z placów zabaw. Ograniczenie dotyczy: 

  • placów zabaw,
  • ogrodów jordanowskich (w częściach, gdzie znajdują się plac zabaw lub urządzenia przeznaczone do zabawy dzieci).

Nie można także korzystać na terenach leśnych z miejsc biwakowania, wiat, urządzeń przeznaczonych do zabawy dzieci. Te zakazy obowiązują do odwołania. Przybliżony termin otwarcia placów zabaw i ogrodów zoologicznych to 1 czerwca.

Jak już mówiliśmy, istnieje możliwość wcześniejszego otwarcia ogrodów zoologicznych, ale z pewnymi ograniczeniami. Te decyzje będą jednak podejmowały z osobna dyrekcje poszczególnych ogrodów zoologicznych w całym kraju. Na razie wiemy, że otwarte niebawem zostanie zoo w Warszawie, a także ogrody zoologiczne w:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE