Kiedy zostanie otwarte zoo w Chorzowie? Trwają konsultacje z sanepidem. Decyzja jeszcze w tym tygodniu

2020-05-20 7:37
Kiedy zostanie otwarte zoo w Chorzowie? Trwają konsultacje z sanepidem. Decyzja jeszcze w tym tygodniu
Autor: Śląski Ogród Zoologiczny Zoo w Chorzowie może zostać ponownie otwarte. Na razie trwają konsultacje z sanepidem

Kiedy zostanie otwarte zoo w Chorzowie? Pojawiło się specjalne zarządzenie Rady Ministrów, które daje możliwość otwarcia ogrodów zoologicznych. Ponowne otwarcie zapowiedzieli już dyrektorzy zoo w Warszawie, Krakowie czy Wrocławiu. Kiedy otwarcie zoo w Chorzowie? Szczegóły na slask.eska.pl.

Kiedy zostanie otwarte zoo w Chorzowie? Jest zgoda na otwarcie ogrodów zoologicznych

W sobotę, 16 maja pojawiło się rozporządzenie Rady Ministrów, które w praktyce zezwala na otwarcie ogrodów zoologicznych w całym kraju. Tak przynajmniej interpretują to prawnicy. Kiedy zostaną otwarte ogrody zoologiczne?

- W nowym zarządzeniu z 16 maja nie ma mowy o ogrodach zoologicznych, cofnięto natomiast zakazy z 2 maja. W związku z tym ogrody zoologiczne powoli się otwierają - mówi Andrzej Kruszewicz, dyrektor warszawskiego zoo.

Wiadomo już, że wiele ogrodów zoologicznych w kraju zamierza ponownie otworzyć swoje podwoje w przeciągu najbliższych kilku dni. Mowa o takich miastach jak właśnie Warszawa, ale też Kraków czy Wrocław. Kiedy otwarcie zoo w Chorzowie? Zapytaliśmy o to dyrekcję.

- To nowe zarządzenie mówi o tym, że dyrektorzy ogrodów zoologicznych powinni skonsultować się ze służbami sanitarnymi. W ten sposób określimy warunki na jakich nasz ogród zoologiczny zostanie otwarty - mówi nam Jolanta Kopiec, dyrektor Śląskiego Ogrodu Zoologicznego.

Jakie zasady będą obowiązywały w zoo w Chorzowie?

W wielu ogrodach zoologicznych trwają już gorączkowe przygotowania do ponownego otwarcia bram. Wiadomo, że w alejkach głównych i bocznych będzie mogło jednocześnie przebywać mniej osób. Jakie mają panować zasady w ogrodach zoologicznych?

  • mniejsza liczba osób na terenie zoo,
  • możliwość zakupu biletów w biletomatach (regularna dezynfekcja urządzeń),
  • pawilony ze zwierzętami będą zabezpieczone.

Śląski Ogród Zoologiczny. Kiedy otwarcie?

Jak przekazała nam Jolanta Kopiec, dyrektor Śląskiego Ogrodu Zoologicznego, wciąż trwają ustalenia z sanepidem co do zasad, które będą obowiązywały w zoo w Chorzowie po ponownym otwarciu. Dokładna data otwarcia ma być znana jeszcze w tym tygodniu.

- Nie wiemy jeszcze dokładnie jakie będę obowiązywały zasady w ogrodzie zoologicznym po jego ponownym otwarciu. To jest jeszcze do ustalenia. Pamiętajmy jednak, że w województwie śląskim jest najwięcej zakażeń koronawirusem, dlatego też nie możemy patrzeć do końca na to, co robią dyrektorzy innych ogrodów zoologicznych w Polsce - mówi nam Jolanta Kopiec.

Kiedy otwarcie zoo w Chorzowie? Jest zielone światło, sprawa jest w toku. Możemy więc zakładać, że już niebawem, być może nawet pod koniec maja, będziemy mogli odwiedzić Śląski Ogród Zoologiczny. Będzie więc okazja do tego, żeby zobaczyć co przez okres zimowy zmieniło się w chorzowskim zoo. A jest kilka nowości. Od niedawna w śląskim zoo mieszkają przecież pingwiny.

Zobacz także: Tak prezentują się pingwiny w śląskim ZOO. Kiedy będzie można je odwiedzać? [ZDJĘCIA, AUDIO, WIDEO]

Miejsca na spacery bez tłumów w woj. śląskim
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE