ZOO w Krakowie wznawia działanie! Ogród Zoologiczny będzie otwarty na nowych zasadach

2020-05-19 10:56
Od czwartku krakowski ogród zoologiczny otwarty dla zwiedzających
Autor: wikipedia, fot. Radosław Nowak

ZOO w Krakowie od 14 marca było nieczynne dla zwiedzających w związku z epidemią koronawirusa w Polsce. Od środy, 20 maja będzie można już odwiedzać jego mieszkańców, ale trzeba liczyć się z utrudnieniami. Jakimi? Więcej dowiecie się na krakow.eska.pl/

W związku z zagrożeniem koronawirusem placówka zmieniła regulamin, tak żeby spełniał wymogi epidemiologiczne. Przed wejściem na teren ogrodu należy obowiązkowo zdezynfekować ręce płynem odkażającym i przejść przez matę dezynfekcyjną. Dezynfekcja rąk jest obowiązkowa również przed skorzystaniem z toalet na terenie ZOO. Odwiedzający ogród muszą mieć maseczki ochronne i zachować dwumetrowe odstępy między sobą. Dyrekcja prosi też żeby ze względów bezpieczeństwa nie dotykać barierek w ogrodzie zoologicznym.

Według nowych standardów na terenie Zoo może przebywać jednocześnie 1200 osób. W związku z tym trzeba uzbroić się w cierpliwość i liczyć się z koniecznością dłuższego oczekiwania na wejście do ogrodu. Administracja zachęca do dokonywania płatności w kasie przy użyciu kart płatniczych. Zwiedzać ZOO można codziennie do godziny 18:30.

Zamknięte dla zwiedzających pozostają pawilon zwierząt nocnych, żyrafiarnia, mini-zoo i egzotarium. Odwołane są pokazy karmienia zwierząt zostają odwołane. Zamknięty nadal będzie plac zabaw znajdujący się na terenie Zoo.

Nie wszystkie ogrody zoologiczne w Polsce otwierają się w tym samym terminie. Nadal zamknięte będzie największe ZOO we Wrocławiu i w Warszawie. Od jutra, podobnie jak krakowskie otwiera się dla zwiedzających ZOO w Łodzi.

Krakowskie ogródki gastronomiczne ponownie się zapełniły. Posłuchaj materiału Łukasza Miłoszewskiego:
Na krakowskim rynku znów można usiąść w kawiarni
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE