W Czechach wracają imprezy masowe! Nie trzeba też nosić maseczek. U naszych sąsiadów już prawie nie ma koronawirusa

2020-05-24 20:54
W Czechach wracają imprezy masowe! Nie trzeba też nosić maseczek. U naszych sąsiadów już prawie nie ma koronawirusa
Autor: pixabay.com Od 25 maja w Czechach wracają imprezy masowe

Władze Czech poinformowały, że od poniedziałku, 25 maja będą mogły się odbywać imprezy masowe dla maksymalnie 300 osób. A jeśli sytuacja epidemiczna u naszych sąsiadów wciąż będzie się poprawiać, to w czerwcu wrócą imprezy dla ponad 1000 osób. Kiedy takie decyzje u nas? Szczegóły na slask.eska.pl.

Spis treści

  1. Czesi łagodzą obostrzenia. Mają powrócić imprezy masowe
  2. Kiedy wrócą imprezy masowe w Polsce?
  3. Koronawirus w Czechach. Ile jest przypadków?
  4. Do kiedy trzeba nosić maseczki?

Czesi łagodzą obostrzenia. Mają powrócić imprezy masowe

Kiedy znowu będą koncerty? Kiedy będą mogły odbywać się biegi, pikniki i duże zgromadzenia? Kiedy będą mogły odbywać się duże imprezy towarzyskie i rodzinne? Kiedy możliwe będzie zorganizowanie wesela? Te pytania zadaje sobie od kilku tygodni wielu z nas. Konkretnej odpowiedzi jeszcze nie ma, ale nadzieję daję nam to, co dzieje się za naszą południową granicę. Czesi ogłosili, że powoli będą znoszone ograniczenia dotyczące imprez masowych:

  • od 25 maja będzie możliwe organizowanie imprez masowych do 300 osób,
  • od 22 czerwca imprezy masowe do 1000 osób (z zachowaniem zasad bezpieczeństwa)

To informacja, która daje nadzieję. Czesi odmrażają gospodarkę i łagodzą obostrzenia. Konkretny plan zakłada, że jeśli sytuacja epidemiczna się nie pogorszy to będziemy mogli wrócić do życia społecznego takiego jakie znamy sprzed pandemii. Łagodzenie obostrzeń dotyczących imprez masowych to ważna informacja dla całej branży eventowej i dla wszystkich organizatorów dużych imprez, a także dla artystów.

Kiedy wrócą imprezy masowe w Polsce?

W Polsce na razie nie ma co liczyć na odmrożenie tej gałęzi życia gospodarczego społecznego. Polski rząd łagodzi gospodarkę stopniowo. Na razie wracają do gry salony fryzjerskie, gastronomia, a wkrótce także kina i teatry.

Zobacz także: Dzisiaj otwarcie salonów fryzjerskich. Jakie zasady będą panowały w lokalach?

Koronawirus w Czechach. Ile jest przypadków?

Czesi mogą przedstawić harmonogram odmrażania imprez masowych, bo u nich sytuacja epidemiczna systematycznie się poprawia. W niedzielę, 24 maja u naszych południowych sąsiadów odnotowano tylko 33 nowe przypadki zakażeń. To najmniejszy dobowy przyrost od wielu dni, choć uczciwie trzeba wspomnieć o tym, że jeszcze 18 maja było ponad 11 nowych przypadków. Oznacza to, że łagodzenie obostrzeń niesie ze sobą pewne zagrożenie. Od początku pandemii w Czechach odnotowano w sumie 8890 przypadków zakażenia, zmarło 314 osób.

Do kiedy trzeba nosić maseczki?

Kolejną ważną informacją jest fakt, że już od poniedziałku, 25 maja w Czechach nie trzeba już będzie zasłaniać ust i nosa w otwartej przestrzeni. Noszenie maseczek będzie obowiązkowe w zamkniętych obiektach.

Miejsca na spacery bez tłumów w woj. śląskim

W Polsce też ma niebawem zostać złagodzony przepis dotyczący zakrywania ust i nosa. Mówił o tym Minister Zdrowia, który zapowiedział, że decyzja w tej sprawie zostanie podjęta jeszcze w tym tygodniu. Dodajmy, że możliwe jest iż obowiązek noszenia maseczek zostanie zniesione w województwach, gdzie jest najmniej zakażeń koronawirusem, podczas gdy w innych rejonach Polski, np. w woj. śląskim maseczki wciąż będą obowiązkowe.

Czytaj więcej:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE