Bytom: Białe Porsche zatarasowało cały chodnik. Prośby o przeparkowanie zakończyły się wyzwiskami, szturchaniem i groźbami

2020-09-11 10:19
Bytom: Białe Porsche zatarasowało cały chodnik. Prośby o przeparkowanie zakończyły się wyzwiskami, szturchaniem i groźbami
Autor: Facebook/Paweł Winiarski Kierowca białego Porsche zablokował chodnik. Kiedy usłyszał prośbę o przeparkowanie, bardzo się zdenerwował

Bulwersująca historia z Bytomia. Pewien kierowca zaparkował swoje białe Porsche na samym środku chodnika tuż obok kwiaciarni. Ludzie mieli problem, żeby przejść. Nieodpowiedzialnemu kierowcy uwagę zwrócił jeden z mieszkańców Bytomia. W odpowiedzi usłyszał groźby i wyzwiska.

Pirat drogowy w Tychach

Białe Porsche zablokowało chodnik. Prośby o przeparkowanie zakończyły się groźbami i wyzwiskami

Do tego bardzo nieprzyjemnego incydentu doszło w ostatnią środę, 9 września na ulicy Matejki w Bytomiu. Na chodniku przed kwiaciarnią stanęło białe Porsche i zablokowało praktycznie całą powierzchnię chodnika.

W tym samym czasie do pobliskiej kwiaciarni szedł Paweł Winiarski, mieszkaniec Bytomia, który swój samochód zostawił kawałek dalej. Zobaczył zaparkowane na chodniku Porsche i nie krył oburzenia. W kwiaciarni zapytał do kogo należy samochód. Odezwał się elegancko ubrany i budzący szacunek pan.

- Grzecznie powiedziałem, że zajmuje chodnik i byłoby dobrze, gdyby przeparkował auto. Wtedy kierowca Porsche wdał się ze mną w dyskusję, pytał czy jestem z policji - opowiada katowickiej "Gazecie Wyborczej" Paweł Winiarski.

ZOBACZ TAKŻE: Lekarz rodzinny bardzo ostro o ludziach, którzy nie wierzą w COVID. "To turbo debile"

Co więcej, jak relacjonuje "GW", kierowca Porsche miał powiedzieć do pana Pawła "Ty ciulu, debilu, stracisz stanowisko". Ostatecznie sprawa została zgłoszona na policję i straż miejska. Szkoda tylko, że to wywołało tyle emocji, bo groźby i wyzwiska to na pewno nie jest nic przyjemnego.

- Po raz kolejny proszę wszystkich, aby w sposób kulturalny i stanowczy zwracali uwagę wszystkim, którzy naruszają prawo i zawłaszczają przestrzeń publiczną - napisał na swoim Facebooku Paweł Winiarski.

Pod jego postem pojawiło się kilka komentarzy, użytkownicy chwalili pana Pawła za postawę i ubolewali nad tym, że coraz rzadziej zdarza się taka prospołeczna postawa.

Rybnik: Uczeń zasłabł na lekcji WF-u. Okazało się, że ma koronawirusa. Cała klasa trafiła na kwarantannę

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE