Koronawirus na świecie. Dramatyczna sytuacja w Czechach. Wrócił nakaz noszenia maseczek

2020-09-10 10:42
Koronawirus na świecie. Dramatyczna sytuacja w Czechach. Wrócił nakaz noszenia maseczek
Autor: pixabay.com W Czechach maseczki znowu są obowiązkowe. U naszych sąsiadów padł dobowy rekord zakażeń

To ważna informacja dla wielu mieszkańców województwa śląskiego, którzy często jeżdżą do Czech. Od czwartku, 10 września w tym kraju ponownie obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa w pomieszczeniach zamkniętych. Powód? Gwałtowny wzrost liczby zakażeń koronawirusem. Ostatnio padł tam rekord zachorowań w ciągu doby. Pękła magiczna liczba 1000 nowych przypadków. Szczegóły na slask.eska.pl.

Miejsca na spacery bez tłumów w woj. śląskim

Rekord zakażeń koronawirusem w Czechach. Wracają maseczki

Od początku września z dnia na dzień pogarsza się sytuacja epidemiczna w Czechach. W ostatni wtorek, 8 września padł tam rekord zakażeń koronawirusem w ciągu doby. U naszych południowych sąsiadów odnotowano tego dnia aż 1164 nowych przypadków.

Adam Vojtech, czeski minister zdrowia podjął decyzję, że od 10 września na terenie całej Republiki Czeskiej znowu obowiązują nakaz zasłaniania ust i nosa we wszystkich pomieszczeniach zamkniętych w przestrzeni publicznej. Czesi przez wakacje nie musieli nosić maseczek i teraz mamy tego efekty.

Rybnik: Uczeń zasłabł na lekcji WF-u. Okazało się, że ma koronawirusa. Cała klasa trafiła na kwarantannę

W Czechach wracają restrykcje z powodu pandemii

Sytuacja u naszych sąsiadów jest nie do pozazdroszczenia. Czeski rząd w związku z gwałtownym wzrostem zakażeń postanowił powrócić do wcześniejszych obostrzeń. Najgorsza sytuacja epidemiczna jest w Pradze i okolicach Pilzna, gdzie zakazano koncertów, dużych imprez sportowych i rozrywkowych, a nawet prywatnych uroczystości.

To też ważna informacja dla mieszkańców województwa śląskiego, którzy przecież często pracują w Czechach albo jeżdżą tam na zakupy i wycieczki.

ZOBACZ TAKŻE: Lekarz rodzinny bardzo ostro o ludziach, którzy nie wierzą w COVID. "To turbo debile"

Koronawirus w Czechach. Ile jest przypadków?

W sumie w Republice Czeskiej odnotowano ponad 30 tysięcy przypadków zakażeń koronawirusem od początku pandemii. To dwa razy mniej niż u nas w Polsce, ale od początku września rośnie niepokojąco dobowa statystyka.

We wtorek przybyło 1164 osób zakażonych koronawirusem. A jeszcze w ostatni piątek, 4 września, tych przypadków było 976.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE