Jaka jest najwyższa emerytura w Polsce? Dostaje ją... górnik. Na kopalni pracował ponad 60 lat!

2020-09-11 8:27 NAU
Jaka jest najwyższa emerytura w Polsce? Dostaje ją... górnik. Na kopalni pracował ponad 60 lat!
Autor: pixabay.com Mężczyzna ma 81 lat i ponad 60 lat pracował na kopalni. Może liczyć na blisko 23 tysiące złotych emerytury miesięcznie

Ile wynosi najwyższa emerytura w Polsce? Prezes ZUS, ujawniła prof. Gertruda Uścińska kto obecnie pobiera najwyższe świadczenie emerytalne w naszym kraju. Okazuje się, że największy kapitał emerytalny uzbierał górnik, który na emeryturę przeszedł w wieku 81 lat! Szczegóły na slask.eska.pl.

Zmarł Gienek Loska

Najwyższa emerytura w Polsce. Pobiera ją górnik. Pracował ponad 60 lat

Ile wynosi najwyższa emerytura w Polsce? Prezes ZUS, prof. Gertrud Uścińska ujawniła podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu, że najwyższe świadczenie emerytalne pobiera górnik, który przeszedł na emeryturę w wieku 81 lat.

- Nazbierał kapitału emerytalnego na kwotę około 2 mln złotych - powiedziała prof. Uścińska.

Ile wynosi najwyższa emerytura w Polsce? Jak podaje Super Express, ten mężczyzna dostaje blisko 23 tysięcy złotych miesięcznie brutto. To oszałamiająca kwota, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że średnia wysokość emerytury w Polsce (według danych GUS) wynosi 2428 złotych.

Bytom: Białe Porsche zatarasowało cały chodnik. Prośby o przeparkowanie zakończyły się wyzwiskami, szturchaniem i groźbami

Jak podaje "Super Express", mężczyzna który dostaje najwyższą emeryturę w Polsce jest mieszkańcem województwa lubelskiego. Na kopalni przepracował dokładnie 61 lat. Zaczynał od szeregowego pracownika, a skończył na stanowisku kierowniczym. Na emeryturę przeszedł dopiero w wieku 81 lat.

I właśnie tak długi okres składkowy wpłynął na to, że mężczyzna ma dzisiaj tak wysokie świadczenie emerytalne.

ZOBACZ TAKŻE: Darmowa szczepionka na grypę. W aptekach na Śląsku ustawiają się długie kolejki oczekujących