Rybnik: Uczeń zasłabł na lekcji WF-u. Okazało się, że ma koronawirusa. Cała klasa trafiła na kwarantannę

2020-09-10 8:35 NAU
Rybnik: Uczeń zasłabł na lekcji WF-u. Okazało się, że ma koronawirusa. Cała klasa trafiła na kwarantannę
Autor: pixabay.com Koronawirus w szkole w Rybniku. Uczeń zasłabł na lekcji

Niepokojąca historia z Rybnika. Uczeń jednej ze szkół podstawowych w dzielnicy Kamień zasłabł podczas lekcji WF-u. Do szkoły przyjechała karetka pogotowia. Po badaniach okazało się, że chłopiec jest zakażony koronawirusem. Cała klasa trafiła na kwarantannę. Szczegóły na slask.eska.pl.

Miejsca na spacery bez tłumów w woj. śląskim

Koronawirus w szkole w Rybniku. Uczeń zasłabł na wuefie

Od początku nowego roku szkolnego minęło już kilka dni, ale codziennie docierają do nas sygnały o zakażeniu koronawirusem wśród uczniów i nauczycieli w tej czy innej szkole. Tym razem kolejny przypadek zakażenia potwierdzono w jednej ze szkół podstawowych w rybnickiej dzielnicy Kamień. Tym razem jednak sytuacja wygląda dość poważnie.

Jak informuje serwis Rybnik.com.pl., koronawirusa wykryto u ucznia, który zasłabł podczas lekcji wychowania fizycznego. Konieczny był przyjazd karetki pogotowia do szkoły. Jak przekazała Agnieszka Skupień, rzecznik rybnickiego magistratu, przy przyjęciu do szpitala wykonano u tego chłopca test na COVID-19. Wynik wyszedł pozytywny.

Zobacz także: Gliwice: 65-letnia kobieta została uśmiercona przez ZUS. Poszła do banku i usłyszała: "Przecież pani nie żyje"!

Koronawirus w Rybniku. Zakażenie w szkole podstawowej. Cała klasa na kwarantannie

Kiedy tylko okazało się, że jeden z uczniów ma koronawirusa, dyrekcja szkoły skontaktowała się z sanepidem. Została podjęta decyzja o objęciu 10-dniową kwarantanną całej klasy, a także uczniów z równoległej klasy, którzy mieli lekcję wychowania fizycznego z zakażonym chłopcem.

- Dzieci będące w kwarantannie będą miały nauczanie zdalne. Nauczyciele nadal pracują, ponieważ na co dzień stosują maski, przyłbice a część z nich również rękawiczki. Dlatego sanepid podjął decyzję o kontynuacji pracy – mówi Agnieszka Skupień dla portalu Rybnik.com.pl.

To kolejna w ostatnich dniach sytuacja, w której któraś ze szkół w województwie śląskim musi podejmować decyzję o nauczaniu zdalnym lub hybrydowym w związku z zakażeniem jednego z uczniów. Przygotowaliśmy nawet specjalną LISTĘ SZKÓŁ, w których nauczanie obecnie odbywa się zdalnie