Rybnik: Uczeń zasłabł na lekcji WF-u. Okazało się, że ma koronawirusa. Cała klasa trafiła na kwarantannę

2020-09-10 8:35
Rybnik: Uczeń zasłabł na lekcji WF-u. Okazało się, że ma koronawirusa. Cała klasa trafiła na kwarantannę
Autor: pixabay.com Koronawirus w szkole w Rybniku. Uczeń zasłabł na lekcji

Niepokojąca historia z Rybnika. Uczeń jednej ze szkół podstawowych w dzielnicy Kamień zasłabł podczas lekcji WF-u. Do szkoły przyjechała karetka pogotowia. Po badaniach okazało się, że chłopiec jest zakażony koronawirusem. Cała klasa trafiła na kwarantannę. Szczegóły na slask.eska.pl.

Miejsca na spacery bez tłumów w woj. śląskim

Koronawirus w szkole w Rybniku. Uczeń zasłabł na wuefie

Od początku nowego roku szkolnego minęło już kilka dni, ale codziennie docierają do nas sygnały o zakażeniu koronawirusem wśród uczniów i nauczycieli w tej czy innej szkole. Tym razem kolejny przypadek zakażenia potwierdzono w jednej ze szkół podstawowych w rybnickiej dzielnicy Kamień. Tym razem jednak sytuacja wygląda dość poważnie.

Jak informuje serwis Rybnik.com.pl., koronawirusa wykryto u ucznia, który zasłabł podczas lekcji wychowania fizycznego. Konieczny był przyjazd karetki pogotowia do szkoły. Jak przekazała Agnieszka Skupień, rzecznik rybnickiego magistratu, przy przyjęciu do szpitala wykonano u tego chłopca test na COVID-19. Wynik wyszedł pozytywny.

Zobacz także: Gliwice: 65-letnia kobieta została uśmiercona przez ZUS. Poszła do banku i usłyszała: "Przecież pani nie żyje"!

Koronawirus w Rybniku. Zakażenie w szkole podstawowej. Cała klasa na kwarantannie

Kiedy tylko okazało się, że jeden z uczniów ma koronawirusa, dyrekcja szkoły skontaktowała się z sanepidem. Została podjęta decyzja o objęciu 10-dniową kwarantanną całej klasy, a także uczniów z równoległej klasy, którzy mieli lekcję wychowania fizycznego z zakażonym chłopcem.

- Dzieci będące w kwarantannie będą miały nauczanie zdalne. Nauczyciele nadal pracują, ponieważ na co dzień stosują maski, przyłbice a część z nich również rękawiczki. Dlatego sanepid podjął decyzję o kontynuacji pracy – mówi Agnieszka Skupień dla portalu Rybnik.com.pl.

To kolejna w ostatnich dniach sytuacja, w której któraś ze szkół w województwie śląskim musi podejmować decyzję o nauczaniu zdalnym lub hybrydowym w związku z zakażeniem jednego z uczniów. Przygotowaliśmy nawet specjalną LISTĘ SZKÓŁ, w których nauczanie obecnie odbywa się zdalnie

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE