Aplikacja mobilna Vizum. Są tu informacje o zepsutych autobusach oraz o dostępnych rowerach miejskich [AUDIO]

2019-11-05 13:49 Dariusz Brombosz
Aplikacja Vizum w Metropolii
Autor: Dariusz Brombosz

Na Śląsku i w Zagłębiu uruchomiono aplikację mobilną Vizum. Narzędzie poinformuje nas o zepsutym autobusie lub tramwaju na który czekamy na przystanku. Poda bieżący rozkład jazdy Zarządu Transportu Metropolitalnego, a także dostępność rowerów miejskich w każdej stacji rowerowej

Aplikacja mobilna Vizum. Są tu informacje o zepsutych autobusach oraz o dostępnych rowerach miejskich

Aplikacja jest prosta w obsłudze. Co ważne, dostępna bezpłatnie pod nazwą „Vizum” do pobrania na telefony Android i iPhone w sklepach Google Play i AppStore. -„Dzięki Vizum przemieszczanie się po Metropolii staje się łatwiejsze. Dodatkowo w module +Wiadomości+ aplikacja oferuje dostęp do informacji o wydarzeniach współorganizowanych przez Metropolię” - przekonuje Michał Wawrzaszek, rzecznik ZTM-u.

Autobus, tramwaj i rower w jednej aplikacji

Aplikacja w najbliższym czasie będzie rozbudowywana o nowe funkcje. Każdy pasażer za pomocą facebooka może zgłaszać ewentualne usterki aplikacji. Można też napisać o jakie ewentualne funkcje można uzupełnić aplikację Vizum.

Metropolia pracuje również nad nową wersją systemu Śląskiej Karty Usług Publicznych (ŚKUP) w podregionie tyskim. Organizator komunikacji, MZK Tychy, nie korzystał z tego rozwiązania. Częścią karty jest system lokalizujący pojazdy, którego dane wykorzystuje aplikacja Vizum.

Nowa karta ŚKUP dla Tych będzie podstawą do zaprojektowania docelowej modyfikacji systemu ŚKUP na terenie całej GZM.