Dąbrowa Górnicza: Aleja Zagłębia Dąbrowskiego będzie jak nowa. Miasto ogłosiło przetarg na jej remont

2019-11-05 9:02
Remont Alei Dąbrowskiego w Dąbrowie Górniczej
Autor: UM Dąbrowa Górnicza Remont Alei Dąbrowskiego w Dąbrowie Górniczej

Poruszanie się dziś tą drogą nie należy do przyjemności. Po przebudowie poprawi się nie tylko nawierzchnia, ale powstaną też drogi rowerowe, chodniki i dwa ronda usprawniające ruch.

Zadanie obejmuje odcinek al. Zagłębia Dąbrowskiego od skrzyżowania z ul. Graniczną do skrzyżowania z ul. Tysiąclecia, a także fragment ul. Tysiąclecia od skrzyżowania z al. Zagłębia Dąbrowskiego do skrzyżowania z ul. Piłsudskiego. Ronda powstaną na skrzyżowaniach al. Zagłębia Dąbrowskiego/Graniczna i al. Zagłębia Dąbrowskiego/Tysiąclecia.

Na modernizowanych odcinkach, w obu kierunkach o łącznej długości ponad 3 km, zbudowane będą drogi rowerowe i chodniki. Po jednej stronie droga rowerowa będzie odseparowana od chodnika i wykonana przy użyciu nawierzchni bitumicznej. Po drugiej znajdzie się asfaltowy tzw. ciąg pieszorowerowy, po którym będzie można poruszać się zarówno pieszo, jak i na jednośladzie. Poprzez zawężenia jezdni przy przejściach dla pieszych, wymuszające ograniczenie prędkości i zjazd na jeden pas, poprawi się bezpieczeństwo przechodniów.

Wykonawca na realizację zadania będzie miał czas do końca maja 2020 roku

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE