Dąbrowa Górnicza: Aleja Zagłębia Dąbrowskiego będzie jak nowa. Miasto ogłosiło przetarg na jej remont

2019-11-05 9:02 Katarzyna Ziółkowska-Dąbek
Remont Alei Dąbrowskiego w Dąbrowie Górniczej
Autor: UM Dąbrowa Górnicza Remont Alei Dąbrowskiego w Dąbrowie Górniczej

Poruszanie się dziś tą drogą nie należy do przyjemności. Po przebudowie poprawi się nie tylko nawierzchnia, ale powstaną też drogi rowerowe, chodniki i dwa ronda usprawniające ruch.

Zadanie obejmuje odcinek al. Zagłębia Dąbrowskiego od skrzyżowania z ul. Graniczną do skrzyżowania z ul. Tysiąclecia, a także fragment ul. Tysiąclecia od skrzyżowania z al. Zagłębia Dąbrowskiego do skrzyżowania z ul. Piłsudskiego. Ronda powstaną na skrzyżowaniach al. Zagłębia Dąbrowskiego/Graniczna i al. Zagłębia Dąbrowskiego/Tysiąclecia.

Na modernizowanych odcinkach, w obu kierunkach o łącznej długości ponad 3 km, zbudowane będą drogi rowerowe i chodniki. Po jednej stronie droga rowerowa będzie odseparowana od chodnika i wykonana przy użyciu nawierzchni bitumicznej. Po drugiej znajdzie się asfaltowy tzw. ciąg pieszorowerowy, po którym będzie można poruszać się zarówno pieszo, jak i na jednośladzie. Poprzez zawężenia jezdni przy przejściach dla pieszych, wymuszające ograniczenie prędkości i zjazd na jeden pas, poprawi się bezpieczeństwo przechodniów.

Wykonawca na realizację zadania będzie miał czas do końca maja 2020 roku