Choć szkoły są zamknięte, dzieci z Siedlec nie nudzą się, siedząc w domach [audio]

2020-03-17 16:16
Dopóki szkoły są zamknięte, organizować dzieciom czas muszą rodzice. To dobry moment np. na wspólne tworzenie pisanek
Autor: Monika Półbratek

Bawią się, czytają książki, uczą się przez Internet tego, co zalecą im nauczyciele, spędzają więcej czasu niż zazwyczaj ze swoim rodzeństwem i rodzicami – młodzież i dzieci z Siedlec nie tracą czasu. Choć szkoły są zamknięte już od około tygodnia, nie narzekają ani na brak zajęć, ani na nudę...

– Przez większość czasu nadrabiam swoje seriale i filmy, na które nie było czasu, kiedy była szkoła. Również czytam książki, ćwiczę, śpię, też czasami w coś gram. Nadrabiam notatki, które będą mi potrzebne na maturę i również dostaję informacje od nauczycieli dotyczące np. zrobienia projektu albo przerobienia tematu, więc od razu do tego siadam. No i też zachęcam do pozostania w domu, gdyż możemy uchronić wielu ludzi od zarażenia się – mówi Ola, maturzystka.

– Szkoda że nie mogę wychodzić na dwór, ale w domu miło spędzam czas. Bawię się klockami, gram na telefonie, gram na konsoli w różne gry. Mam zadawane lekcje na Librusie, bawię się z siostrą różnymi zabawkami – opowiada 10-letni Rafał.

– Podlewam kwiatki, bawię się lalkami, z mamą ćwiczę, buduję z tatą, bawię się z bratem. Chcę wyjść na dwór, ale nie mogę, bo się boję koronawirusa. Maluję, rysuję, robię różne zadania w książkach i uczę się literek – wymienia 6-letnia Amelka.

– Ja lubię się bawić z siostrą Natalką, młodszą. Lubię turlać piłkę, wszystko lubię robić. Robiłyśmy z mamą pisanki i plastelinami je ozdabiałyśmy. Ja robiłam paski, Natalka kroki i były bardzo ładne (…). Ja się nie nudzę! Mamy co robić, bawimy się. Bawimy się z mamą – dodaje 5-letnia Alicja.

Dzieciaki z Siedlec nie nudzą się w domach w czasie zamknięcia szkół

 

Organizować dzieciom czas, dzieląc go pomiędzy naukę i zabawę, muszą teraz rodzice.

Placówki oświatowe mają być zamknięte co najmniej do 25 marca.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE