Tak po zmianach ma wyglądać ulica Wierzbięcice na Wildzie

i

Autor: UMP Tak po zmianach ma wyglądać ulica Wierzbięcice na Wildzie

Wilda: Przebudowa ulic Wierzbięcice i 28 czerwca coraz bliżej! Co się zmieni?

2020-02-21 10:22

Urzędnicza machina ruszyła, niebawem mogą ruszyć też prace! Poznańskie Inwestycje Miejskie rozpoczęły formalności związane z wybraniem wykonawcy przebudowy dwóch ważnych ulic na Wildzie.

Przebudowa dwóch głównych dróg na Wildzie coraz bliżej! Poznańskie Inwestycje Miejskie rozpoczęły procedurę przetargową, w której wybrani zostaną wykonawcy modernizacji ulic Wierzbięcice i 28 czerwca. Wierzbięcice zmienią się nie do Poznania:

Odseparujemy ruch samochodowy od tramwajowego. Znacząca część tego torowiska tramwajowego będzie zielonym torowiskiem. Pojawi się nowa zieleń. Zostanie też uporządkowana sama ulica, pojawi się mała architektura. Jest to inwestycja, która jest kompatybilna z naszymi planami związanymi z budową trasy tramwajowej wzdłuż ulic Niezłomnych i Ratajczaka

mówi zastępca prezydenta Poznania, Mariusz Wiśniewski. Nowością dla pasażerów będzie też jeden wspólny przystanek na ulicy 28 czerwca na wysokości rynku Wildeckiego.

Wykluczy to sytuacje, które obecnie są standardem, a mianowicie, że pasażerowie, którzy chcą jechać z rynku na Dębiec oczekują pomiędzy dwoma przystankami i na ostatnią chwilę, często pomiędzy jadącymi samochodami. Także przesunięcie tego przystanku jest zdecydowanie korzystniejsze

mówi Jan Gosiewski z Zarządu Transportu Miejskiego. Prace nad przebudową ulicy Wierzbięcice miałyby ruszyć już w czerwcu. Wtedy pasażerowie i kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu. Urzędnicy chcą, by ulica została przebudowana do końca roku, najpóźniej do wiosny przyszłego roku. Wtedy rozpocznie się kolejny etap inwestycji, czyli przebudowa ulicy 28 czerwca. Terminy realizacji uzależnione są jednak od wyników przetargu. 

Gang dilerów rozbity. W mieszkaniu mieli miotacz gazu