Tramwaj nr 17

i

Autor: ZTM w Poznaniu

Powrót tramwaju na fragment ulicy Dąbrowskiego!

2021-11-15 14:37

Tramwaj powraca na ulicę Dąbrowskiego! Od połowy września jej fragment od Mostu Teatralnego do Rynku Jeżyckiego był nieprzejezdny dla tramwajów. Teraz możecie pojechać nim - 17 i 18! Wszystko za sprawą powstających tam przystanków wiedeńskich. Już niedługo będzie można z nich korzystać.

Powrót tramwaju na ulicę Dąbrowskiego! Od połowy września jej fragment od Mostu Teatralnego do Rynku Jeżyckiego był nieprzejezdny dla tramwajów. Teraz jeżdżą tam linie numer 17 i 18. Wszystko za sprawą powstających tam przystanków wiedeńskich. Już niedługo będzie można z nich korzystać.

Kursują wzdłuż ulicy Dąbrowskiego. Jadąc od Ogrodów, 17 jedzie z Dąbrowskiego prosto przez Fredry, w kierunku Śródki. Natomiast 18 skręca na Roosevelta, kierując się do pętli Piątkowska

mówi Bartosz Trzebiatowski z Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu. I dodaje, że przystanek wiedeński to przystanek przy którym podniesiona jest jezdnia. Dzięki temu wsiadanie i wysiadanie z tramwaju bezpośrednio na nią jest proste. Jednak nie wszyscy poznaniacy prawidłowo z niego korzystają.

Zdarza się, że piesi wchodzą na jezdnię zanim na przystanek podjedzie tramwaj. Zdarza się także, że kierowcy omijają ten podniesiony fragment jezdni i przejeżdżają po torowisku

mówi Marta Mróz z policji. I dodaje, że podwyższony fragment ulicy nadal pozostaje jezdnią po której jeżdżą samochody, jeżeli na przystanku nie ma tramwaju. Czekając na tramwaj, pieszy powinien stać na chodniku, czyli przed żółtą linią. Na jezdnie może wejść dopiero wtedy, kiedy na przystanek podjedzie tramwaj. Wtedy kierowcy nie mogą wjechać na wzniesienie.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Gwara policyjna. Czy dogadałbyś się z policją? Sprawdź!

Pytanie 1 z 14
"Czekolada" w slangu policyjnym to:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE