Na taką informację czekali kierowcy! Czeka nas duża obniżka paliwa

i

Autor: pixabay.com Na taką informację czekali kierowcy! Czeka nas duża obniżka paliwa

Na taką informację czekali kierowcy! Czeka nas duża obniżka paliwa

2022-06-23 9:52

Wysokie ceny paliw dają mocno w kość kierowcom w Polsce, ale jak się okazuje wkrótce może się to zmienić! Na jak duży oddech mogą liczyć kierujący pojazdami? Paliwo już niedługo może stanieć prawie o złotówkę!

Niezwykle optymistyczne prognozy pojawiły się w czwartek 23 czerwca na portalu Business Insider i są odpowiedzią na nagłe załamanie cen ropy naftowej. W środę surowiec na giełdzie w Londynie wyceniano na ok. 107 dolarów za baryłko, co jest spadkiem o 6,2 proc. Jak zauważają eksperci z rynku paliwowego, tak taniej ropy nie było od 4 maja.

ZOBACZ TEŻ: Cena oleju napędowego drastycznie rośnie. Ile zapłacimy za paliwa?

Ceny diesla i benzyny. O ile spadną?

Wówczas hurtowa cena oleju napędowego wynosiła na Orlenie 6,35 zł za litr, a obecnie to 7,16 zł za litr. Dlatego przewidywania ekspertów Business Insidera są takie, że jeśli koszty ropy nadal będą spadać, a polski koncern nie podniesie marż, to kierowcy mogą się liczyć ze spadkiem cen paliw nawet o 80 gr! Kiedy miałoby do tego dojść? Jeśli sytuacja z ceną ropy na rynkach nadal będzie spadkowa, to możliwe, że nawet w wakacje.

Spadek cen paliw oddechem dla gospodarski

Gdyby naprawdę doszło do tego, że ceny paliw spadłyby poniżej 7 zł za litr, to ulgę odczuliby nie tylko kierowcy, ale i cała gospodarka. Opiera się ona głównie na imporcie, dlatego im niższe koszty ropy tym lepiej. Zmniejszenie wydatków na tę gałąź gospodarki doprowadziłoby do umocnienia złotego, a to natomiast przyhamowałoby inflację.

Tragiczny wypadek we Wrocławiu

Co zrobić, żeby w te wakacje zmieścić się w budżecie?

Posłuchajcie podcastu i sprawdźcie!

Listen to "Jak zaplanować urlop i zmieścić się w budżecie?" on Spreaker. Źródło: Na taką informację czekali kierowcy! Czeka nas duża obniżka paliwa