W niedzielę, Lech Poznań zmierzył się ze Śląskiem Wrocław

Autor: PAP/Maciej Kulczyński

PKO Ekstraklasa: Lech się nie podniósł i przegrał z ostatnim zespołem w tabeli

2023-08-20 19:35

Po odpadnięciu z europejskich pucharów, Lechowi Poznań pozostało już tylko skupić się na rozgrywkach krajowych. Plamę po występie na Słowacji Kolejorz miał zamazać we Wrocławiu, w starciu z ostatnim przed tą kolejką Śląskiem. Niestety, wkupić się w łaski kibiców nie udało. Kolejorz przegrał we Wrocławiu 1:3.

Niedzielny mecz miał być poniekąd odkupieniem win za czwartkowe odpadnięcie z pucharów. Rywal wydawał się niemal idealny - ostatni w tabeli Śląsk Wrocław, który przed rokiem o mały włos nie spadł w ligi a i ten sezon rozpoczął fatalnie. Wszystko to miało sprawić, że Kolejorz, miał wygrać niedzielny mecz wysoko i gładko. Niestety dla kibiców Kolejorza, nic takiego nie miało miejsca.

Kolejorzowi gra nie szła od samego początku spotkania, na przerwę Śląsk schodził z jednobramkową przewagą po golu Erika Exposito. Po przerwie Kolejorz ruszył do ataku, a gola udało się zdobyć już w 51. minucie po rzucie karnym wykorzystanym przez Velde. Jednak w 73. minucie ponownie za sprawą Exposito, Śląsk wyszedł na prowadzenie którego nie oddał już do końca. W doliczonym czasie gry wynik na 3:1 dla Śląska ustalił Patryk Szwedzik.

Niestety, była to druga porażka z rzędu dla podopiecznych Johna van den Broma. Po odpadnięciu z pucharów przyszła pierwsza ligowa porażka. Obecnie Kolejorz zajmuje 6. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 7 oczek.

Kolejny mecz Lecha Poznań - 2 września - na Bułgarską przyjedzie wówczas Górnik Zabrze.

Śląsk Wrocław – Lech Poznań 3:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Erik Exposito (37-głową), 1:1 Kristoffer Velde (51-karny), 2:1 Erik Exposito (73-głową), 3:1 Patryk Szwedzik (90+3).

Żółta kartka – Śląsk Wrocław: Peter Pokorny, Martin Konczkowski, Mateusz Żukowski; Lech Poznań: Alan Czerwiński, Filip Szymczak, Filip Dagerstal, Jesper Karlstroem.

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock). Widzów: 20 045.

Śląsk Wrocław: Rafał Leszczyński - Martin Konczkowski, Aleks Petkow, Łukasz Bejger, Patryk Janasik (89. Jehor Macenko) - Nahuel Leiva (62. Dennis Jastrzembski), Patrick Olsen (62. Michał Rzuchowski), Petr Schwarz, Peter Pokorny (46. Aleksander Paluszek), Mateusz Żukowski (86. Patryk Szwedzik) - Erik Exposito.

Lech Poznań: Bartosz Mrozek – Alan Czerwiński, Miha Blazic (46. Filip Dagerstal), Antonio Milic, Elias Andersson – Adriel Ba Loua (63. Dino Hotic), Afonso Sousa, Nika Kwekweskiri (76. Jesper Karlstroem), Filip Marchwiński, Kristoffer Velde (76. Artur Sobiech) – Filip Szymczak (63. Mikael Ishak)

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Quiz: Czy znasz historię Lecha Poznań?