góry ferie

i

Autor: pexels.com

ferie 2024

Ferie zimowe 2024 - terminy. W których regionach i kiedy zaplanować wyjazd?

2023-11-20 15:19

Ferie zimowe 2024 to na ten dzień czekają wszystkie dzieci oraz młodzież w Polsce. Kiedy zaplanować wyjazd na ferie 2024? Przedstawiamy popularne destynacje oraz dokładne daty dla poszczególnych województw.

Ferie zimowe 2024 coraz bliżej. Jak co roku, daty zimowej przerwy, rozłożone są na różne terminy. Podział dat na poszczególne województwa wiąże się z zachowaniem bezpieczeństwa oraz tym, żeby jak najwięcej osób mogło skorzystać z oferty turystycznej.

Pokazali prognozy na zimę w Polsce. Eksperci wskazują, że czekają nas anomalie!

Ferie zimowe 2024 - terminy

Jako pierwsi na ferie zimowe udadzą się uczniowie z województwa: mazowieckiego, opolskiego, dolnośląskiego oraz zachodniopomorskiego. Ferie zaplanowane są od 15 do 28 stycznia 2024 roku.Od 22 stycznia do 4 lutego, wolne będą miały województwa: podlaskie i warmińsko-mazurskie.Przerwa zimowa dla województwa: łódzkiego, pomorskiego, podkarpackiego, śląskiego i lubelskiego rozpocznie się 29 stycznia i potrwa do 11 lutego. Jako ostatni, na ferie zimowe udadzą się dzieci z kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego i wielkopolski. Tam zimowa przerwa potrwa od 12 lutego do 25 lutego 2024 roku.

Ferie zimowe 2024 wcześniej niż w poprzednich latach. Uczniowie będą zachwyceni

Popularne kierunki na przerwę zimową

Podobnie jak w poprzednich latach, oblegane z pewnością będą wszelkie stoki narciarskie i saneczkowe. Oprócz sportów zimowych, niektórzy wybierają również piesze wycieczki po szczytach Karkonoszy, Tatr, Sudetów czy Bieszczad. Na popularności zyskują także wyjazdy za granicę np. do Włoch, Austrii i Słowacji. Turystów nie brakuje również nad polskim morzem. Dobrą alternatywą dla wyjazdów są również półkolonie, które organizowane są w niemal każdym mieście.

Dla zmarzluchów, świetną opcją będzie wyjazd za granicę, do ciepłych krajów - gdzie ceny wycieczek są stosunkowo tańsze od tych w szczycie sezonu. Bardziej odważni skorzystają zapewne z oferty na wczasy Last Minute.

To nie koniec zimy w listopadzie! Lada chwila znowu spadnie śnieg. Synoptycy podali datę!