Sophie Ellis-Bextor

i

Autor: materiały ESKA.pl

Znacie jej piosenki, ale nie wiecie, że to ona. Sophie Ellis-Bextor na żywo jest jeszcze lepsza!

2023-03-09 14:24

Dokładnie po sześciu latach od ostatniego koncertu Sophie Ellis-Bextor powróciła do Polski. Wokalista zaśpiewała 8 marca w warszawskiej Pradze Centrum. Jej widowisko, choć zorganizowane z rozmachem, sprawiało wrażenie udanej domówki, w trakcie której nikt nie chce przełączać piosenek, bo te, które są serwowane, zaspokajają gusta wszystkich gości.

Gdy mówiłem znajomym, że środowy wieczór spędzę na koncercie Sophie Ellis-Bextor, najczęściej spotykałem się z reakcją: nie znam. Dopiero gdy puściłem Can't Fight This Feeling lub Not Giving Up On Love, czyli kawałki Brytyjki, które poradziły sobie najlepiej na polskich listach hitów, wszyscy doznawali nagłego olśnienia. Fakt, w ostatnich latach Sophie Ellis-Bextor nie jest raczej stałą bywalczynią playlist największych radiostacji. Nie oznacza to jednak, że artystka nie jest aktywna zawodowo. Wręcz przeciwnie! W czerwcu do sprzedaży trafi jej siódmy album, a kilka dni temu w sieci zadebiutował jego pierwszy przedsmak w postaci hipnotyzującego Breaking the Circle. Polscy fani mieli okazję usłyszeć go na żywo jako jedni z pierwszych na świecie!

Sophie Ellis-Bextor dobrze spożytkowała czas pandemii. Wokalistka, a prywatnie mama pięciu chłopców, znalazła sposób na obejście zakazów, gdy nastąpiło zamrożenie branży rozrywkowej. Za pośrednictwem mediów społecznościowych zorganizowała serię koncertów Kitchen Disco, które cieszyły się niesłychaną popularnością. Oprócz największych hitów, fani Sophie Ellis-Bextor mogli słuchać nowości, a także coverów w jej wykonaniu. Kiedy wszystko wróciło do normy, a publiczność na nowo otrzymała możliwość udziału w imprezach masowych, wokalistka zrobiła to, co powinna zrobić - przeniosła Kitchen Disco na prawdziwe sceny.

Piosenki, które w 2023 kończą 20 lat. Do dziś są puszczane w radiach!

Sophie Ellis-Bextor w Polsce

Istniało ryzyko, że ten projekt nie wypali. Zakładam, że niełatwo jest przenieść domowe koncerty do obiektów, gdzie masz do czynienia nie z tysiącami internautów, ale z tysiącami fanów pod sceną. Sophie Ellis-Bextor udźwignęła to zadanie niczym prawdziwa profesjonalistka, w całości oddając ducha organizowanych przez siebie w social mediach domówek. Artystce nie przeszkodziła nawet infekcja. Brzmiała i wyglądała świetnie, zarażając nie chorobą, a swoją energią. Już po pierwszych sekundach koncertu można było odnieść wrażenie, że bierze się udział w imprezie, gdzie wszyscy dobrze się znają i tak samo czują w swoim towarzystwie. Co jednak najważniejsze, a wcale nie takie oczywiste w kontekście domówek - co do repertuaru panowała pełna zgoda. Sophie Ellis-Bextor jako gospodyni spisała się na medal, zabierając gości z Polski w muzyczną podróż po trwającej ponad 20 lat karierze, jak również racząc ich coverami swoich ulubionych piosenek. Like a Prayer Madonny w jej wykonaniu to mistrzostwo!

Siódmy album Sophie Ellis-Bextor zatytułowany HANA ukaże się 2 czerwca 2023 roku. Organizatorem koncertu artystki w Polsce była agencja Follow The Step.

Sonda
Znasz piosenki Sophie Ellis-Bextor?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE