Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2018 - Martin Schmitt o Stochu, Pjongczang i muzyce. WYWIAD

2018-01-19 17:37
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2018 - Martin Schmitt o polskich skoczkach i ich szansach
Autor: fot. Dan Tunna - materiał prasowy Discovery Communications, LLC Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2018 - Martin Schmitt o polskich skoczkach i ich szansach

Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2018 coraz bliżej! Jednym z ekspertów stacji Eurosport został Martin Schmitt. Wywiad z legendarnym skoczkiem i szczegóły transmisji z Pjongczang - na ESKA.pl!

Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2018 - Martin Schmitt o zbliżającej się Olimpiadzie w Pjongczang opowiedział w wywiadzie dla ESKA.pl! Skoczek został jednym z 58 olimpijczyków, który w trakcie igrzysk będzie przybliżać widzom Eurosportu zmagania zawodników. Zastanawiacie się, która drużyna według niego zdobędzie olimpijskie złoto? Co sądzi o polskich skokach? Czy sezon olimpijski jest trudniejszy niż zwykły sezon? Jaka muzyka zagrzewa niemieckich skoczków? Rozmowa poniżej! 

Skoki narciarskie 2017/2018 - KLASYFIKACJA GENERALNA

Autor: brak danych

  Skoki narciarskie 2017/2018 - klasyfikacja generalna aktualizowana w jednym miejscu! Kto ma najwięcej punktów? Które miejsce zajmują Polacy? Liczymy na to, że nasi skoczkowie na koniec sezonu zajmą czołowe miejsca. Bardzo możliwe, że któryś z naszych reprezenta

Martin Schmitt - wywiad

Tuż przed trzecim konkursem Turnieju Czterech Skoczni, w Innsbrucku, odbyło się wyjątkowe spotkanie dziennikarzy, zorganizowane przez Eurosport. W czasie wydarzenia stacja zaprezentowała i wytłumaczyła zasady prowadzenia transmisji z pomocą Eurosport Cube. Na spotkaniu pojawił się m.in. Anders Bardal, Sven Hannawald i Martin Schmitt. Właśnie ten ostatni odpowiedział na kilka naszych pytań:

Która drużyna według Ciebie wygra w Pjongczang?

Myślę, że Niemcy, ponieważ to moi koledzy (śmiech). Spisują się bardzo dobrze, więc trzymam za nich kciuki. Oczywiście reprezentacja Polski jest bardzo silna, ale Niemcy będą bardzo blisko. Wydaje mi się, że na tę chwilę Polska ma najlepszy zespół w sezonie, mają świetnego trenera Stefana Horngahera, który przygotował ich przez wiele lat do wielkich imprez. Myślę, że przygotował Polskę dobrze do zimowych igrzysk olimpijskich i pokażą świetną dyspozycję w Pjongczang.

Czy Niemcy muszą się bać o formę w czasie Zimowych Igrzysk Olimpijskich?

Z niemieckiej perspektywy pozytywnie patrzę na Pjongczang. Mamy dwóch znakomitych skoczków z Richardem Freitagiem i Andreasem Wellingerem, którzy mogą wygrywać zawody, a także odgrywać ważną rolę w pojedynczych zawodach. Markus Eisenbichler jest świetnym skoczniem narciarskim, Karl Geiger skacze na bardzo wysokim poziomie i osiąga prawie ciągle wyniki w pierwszej dziesiątce. Jeśli jest w drużynie czterech zawodników, którzy mają potencja, był dotrzeć do pierwszej dziesiątki, wydaje mi się, że to dobrze wygląda przed rywalizacją drużynową w Pjongczang.

Czy sezon olimpijski jest trudniejszy niż zwykły sezon?

Jest cięższy, ponieważ szansę na zdobycie olimpijskiego medalu masz raz na parę lat. W tym konkretnym roku musisz być w dobrej dyspozycji, cały czas skupiony i bardzo dobrze przygotowany do sezonu. Musisz zachować dobrą dyspozycję przez bardzo długi czas. Ważna w tym jest pewność siebie.

Czy muzyka pomaga niemieckim skoczkom?

Być może pomaga, ale tego nie wiem. Z tego co wiem skoczkowie lubią muzykę rockową.

Czy obecny poziom trudności w skokach narciarskich jest wyższy?

Poziom wszystkich zawodów jest aktualnie możliwie najwyższy. Chociaż zawsze był na wysokim poziomie. Nie zmieniło się, że musisz trenować, by dojść na wysoki poziom. Sport jest zawsze udoskonalany i twoim zadaniem jest znaleźć drogę, by być lepszym i lepszym. 

Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2018 - Polacy. Kto i kiedy startuje w Pjongczang?

Autor: brak danych

  Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2018 - Polacy w Pjongczang dostarczą nam ogromnych emocji i mamy nadzieję dużo radości. Jak wygląda skład Polski na Igrzyska 2018? Kto, kiedy i w jakiej dyscyplinie startuje? Wydaje się, że kibice największe oczekiwania mają wobec skoczków narci

Zimowe Igrzyska olimpijskie 2018 - nowy system

Eurosport rozszerzył ekipę ponad 150 ekspertów i komentatorów sportów zimowych na Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pyeongchang 2018 o sześciokrotnego medalistę olimpijskiego Bode Millera. Sportowiec będzie analizował dyscypliny narciarskie w nowatorskim, wirtualnym studiu “Eurosport Cube”, pierwszym tego typu projekcie wykorzystującym technologię mixed reality. Tym samym Bode Miller dołączył do grona 58 olimpijczyków, którzy w trakcie igrzysk przybliżać będą widzom Eurosportu zmagania zawodników.

W ramach przygotowań do Pyeongchang 2018 Eurosport zgromadził swoich czołowych ekspertów olimpijskich w Innsbrucku – podczas trzeciego konkursu Turnieju Czterech Skoczni. Dla stacji jest to próba generalna przed rozpoczynającymi się za nieco ponad miesiąc Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi. Dzięki sztabowi ekspertów, takich jak Bode Miller, i innowacyjnym technologiom Eurosport zamierza wynieść sportowe emocje na zupełnie nowy poziom. Widzowie będą bliżej sportowców niż kiedykolwiek między innymi dzięki wirtualnemu studiu Eurosport Cube.

Do Bode Millera, który ma być twarzą wirtualnego studia, dołączyli w Innsbrucku inni medaliści olimpijscy z ekipy specjalistów Eurosportu, w tym:

  • niemieccy mistrzowie olimpijscy w konkursie drużynowym w skokach narciarskich Sven Hannawald i Martin Schmitt
  • Norweg Kjetil Andre Aamodt, jedyny sportowiec, który zdobył więcej medali olimpijskich w narciarstwie alpejskim niż Miller
  • włoska narciarka alpejska i brązowa medalistka olimpijska Karen Putzer
  • mistrz olimpijski w hokeju na lodzie z 1994 r. - Szwed Hakan Loob
  • podwójny brązowy medalista olimpijski w skokach narciarskich Anders Bardal

Zimowe Igrzyska olimpijskie 2018 - nowy system

Podczas wydarzenia Eurosport ujawnił więcej szczegółów na temat nowatorskiego studia Eurosport Cube. Będzie to pierwsze studio olimpijskie wykorzystujące rozszerzoną rzeczywistość i ulepszony przepływ danych, które pozwolą przenieść widza wraz z reporterem na dowolną arenę igrzysk. Wyjątkowa sceneria, którą otoczony będzie komentator, pozwoli mu stanąć obok zawodnika i szczegółowo analizować najlepsze momenty z 900 godzin transmitowanych na żywo zmagań sportowców. Bode Miller będzie regularnie pojawiał się w Eurosport Cube, by prowadzić analizy dyscyplin narciarskich. Materiały ze studia, z udziałem Millera i innych ekspertów Eurosportu, będą częścią ponad 4000 godzin transmisji na żywo i na żądanie.

Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pjongczang 2018: CEREMONIA OTWARCIA - gdzie oglądać transmisję?

Autor: brak danych

  Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pjongczang 2018 - ceremonia otwarcia zaplanowana na 9 lutego, poprzedzi zmagania sportowców. Uroczystości rozpoczęcia Olimpiady są za każdym razem wspaniałymi wydarzeniami, które ściągają przed telewizory miliony widzów. Ab

Widzowie będą je mogli oglądać na kanałach telewizyjnych oraz w Eurosport Player dostępnym w ramach aplikacji mobilnej i strony www w 48 krajach i regionach Europy. Co więcej, Eurosport Cube będzie wykorzystywany na potrzeby lokalnych produkcji z udziałem ekspertów z całej Europy. - Podejście Discovery jest całkowicie niekonwencjonalne. Wykracza daleko poza standardowe działania i to w pewnym stopniu odzwierciedla to, co sam robiłem podczas mojej kariery sportowej. Dlatego tak dobrze do siebie pasujemy. Discovery stara się ciągle udoskonalać swoją pracę i niekonwencjonalnie podchodzić do zadań, co idealnie wpisuje się w moją filozofię działania. Cieszę się, że mogę z nimi współpracować - przyznaje Bode Miller, zdobywca sześciu medali olimpijskich w narciarstwie alpejskim, w tym złota w superkombinacji w Vancouver w 2010 roku. - Nie mogę doczekać się wejścia do Eurosport Cube i przeżywania sportowych emocji razem z widzami. To będzie przełom. Będziemy w stanie fizycznie pokazać fanom najmniejsze detale, które decydują o wygranej bądź przegranej. Nie zdziwiłbym się, gdyby ta dogłębna analiza zrewolucjonizowała również sposób, w jaki sami sportowcy oceniają swoje występy - dodaje Bode Miller. - Bardzo się cieszymy że Bode Miller dołączył do naszej listy znakomitych, światowej klasy sportowców, którzy pomogą nam stworzyć dla widzów nowe doświadczenie igrzysk. Wiedza, jaką dysponuje Bode Miller w połączeniu z innowacyjnymi technologiami, takimi jak Eurosport Cube, zapewni widzom niezrównany wgląd w zmagania sportowców, przenosząc ich tak blisko zawodników, jak nigdy wcześniej - mówi Peter Hutton, CEO Eurosportu.

Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2018 - program, terminarz

Autor: brak danych

  Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2018 - program i terminarz igrzysk w Pjongczang przyda się wszystkim kibicom. Każdy może sprawdzić, kiedy startują Polacy. Dokładny program Olimpiady zimowej 2018 pokazuje, że będziemy oglądać zmagania zawodników w 102 konkurencjach i

Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2018 - TRANSMISJA

Relacja Eurosportu z Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pyeongchang 2018 rozpocznie się w czwartek 8 lutego na żywo i na żądanie za pośrednictwem wszystkich platform. Interaktywna aplikacja Eurosport Player będzie jedynym miejscem, w którym widzowie będą mogli obejrzeć każdą sekundę olimpijskich zmagań - online, na urządzeniach mobilnych oraz telewizorach z dostępem do internetu. Użytkownicy aplikacji Eurosport Player będą mogli dopasować transmisję z igrzysk do swoich potrzeb i sami decydować o tym co, kiedy i jak chcą oglądać.

Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2018 - KIEDY i GDZIE

Autor: brak danych

  Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2018 będą składać się z 98 konkurencji w 15 dyscyplinach sportowych. Na przyszłorocznych igrzyskach sportów zimowych zadebiutują cztery nowe konkurencje: Big Air, curling mikstów, bieg masowy w łyżwiarstwie szybkim i zawody drużynowe w na

 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze