Zespół Enej szczerze o samopoczuciu: Przeżywamy kryzys szczęścia, ale idziemy do przodu [WYWIAD]

2021-04-20 15:10 jj
Enej z energetycznym singlem Samoloty. ”Przeżywamy kryzys szczęścia, ale idziemy do przodu” [WYWIAD]
Autor: WBF Enej z energetycznym singlem Samoloty. ”Przeżywamy kryzys szczęścia, ale idziemy do przodu” [WYWIAD]

Enej to zespół, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Grupa dziesięć lat temu podbiła listy przebojów hitem Radio Hello. Teraz grupa wraca z energetycznym kawałkiem Samoloty, który daje nadzieje na przyszłość. Kasia Węsierska zapytała Lolka, który jest wokalistę zespołu Enej między innymi o najnowszy album, oraz o najbliższe plany na przyszłość.

Zespół Enej powstał w 2002 roku w Olsztynie. Nazwa grupy pochodzi od ukraińskiego bohatera poematu Iwana Kotlarewskiego Eneida, Eneja, czyli wesołego kozaka, który postanowił podróżować po świecie. W 2011 roku zespół wystąpił w programie Must Be the Music. Tylko muzyka, gdzie zajął pierwsze miejsce. Utwór Radio Hello zyskał ogromną popularność w polski i ukraińskich rozgłośniach radiowych. Na swoim koncie grupa ma już sześć albumów studyjnych. Z czego dwa pokryły się złotem, a jeden potrójną platyną. Enej na swoich obszernych półkach z nagrodami na między innymi statuetki 2012 i 2013 ESKA Music Awards. 

Kasia Węsierska, postanowiła porozmawiać z Lolkiem, czyli liderem zespołu Enej między innymi o najnowszym singlu Samoloty, a także o tym, kiedy planują wydać najnowszy album. 

Enej wraca z nowym singlem "Samoloty" i... zapowiada kolejne nowości!
Najnowsze