Zaćmienie Księżyca: o której oglądać ostatnie zaćmienie w tym roku?

2017-08-07 13:00

W poniedziałek 7.08.2017 w Polsce obserwujemy częściowe zaćmienie Księżyca i zarazem ostatnie widoczne zaćmienie w tym roku kalendarzowym. O której godzinie będzie można oglądać ostatnie zaćmienie Księżyca 2017?

Zaćmienie Księżyca po raz ostatni w tym roku będziemy mogli zaobserwować już w poniedziałek 7 sierpnia 2017. Podczas tego częściowego zaćmienia Księżyca jego tarcza zostanie przysłonięta przez cień Ziemi w maksymalnie 24 procentach. Dzięki temu będziemy mogli  podziwiać efekt tzw. nagryzionej tarczy. O której godzinie i jak oglądać ostatnie zaćmienie Księżyca 2017?

Noc spadających gwiazd 2017: kiedy i gdzie oglądać deszcz meteorów? – informacje, premiery teledysków – ESKA.pl

Autor: brak danych

  Deszcz meteorów to potocznie noc spadających gwiazd - zjawisko polegające na jednoczesnym przelocie przez atmosferę ziemską wielu meteorów należących do tego samego roju meteorów. W 2017 roku mamy szansę aż 11 razy podziwiać spadające gwiazdy. Najsłynni

Zaćmienie Księżyca 7.08.2017 - o której oglądać?

Na podziwianie częściowego zaćmienia Księżyca będziemy mieli tylko parę godzin godzin. Początek tego niecodziennego zjawiska nastąpi w poniedziałkowy wieczór o godz. 19:24. Faza maksymalna częściowego zaćmienia Księżyca nastąpi dokładnie o godz. 20:22. Koniec tego zaćmienia powinien z kolei nastąpić o godz. 22:51.

Zaćmienie Księżyca można bezpiecznie zaobserwować bez pomocy specjalistycznych przyrządów. Widać je bez problemu tzw. gołym okiem, ale dzięki teleskopowi będzie można zaobserwować zjawisko z bliska.

Najnowsze