YouTube

i

Autor: pexels/cotton

YouTube wprowadza nową funkcję. Niektórzy upominali się o nią od lat!

2022-10-20 16:16

Nadciąga wielka rewolucja na YouTube. Wielu użytkowników upominało się o nią od lat. Nowa funkcja na YouTube ma usprawnić kontaktowanie się z innymi twórcami i użytkownikami. Dzięki niej, będziemy mogli m.in. oznaczać się w komentarzach! O co dokładnie chodzi? Czy nowa funkcja na YouTube zadowoli wszystkich użytkowników?

Nowa funkcja na YouTube ma być sposobem ułatwiającym wyszukiwanie i kontaktowanie się z innymi użytkownikami w serwisie oraz twórcami. YouTube testuje nowe możliwości na bieżąco i stara się wprowadzać zmiany, które będą korzystne dla użytkowników. Ostatnio wiele mówiło się o tym, że za jakość na YouTube trzeba będzie płacić. Wielu jednak nie spodobało się to, że możliwość oglądania filmów w 4K byłaby dostępna tylko w przypadku YouTube Premium, więc szybko zrezygnowano z tego pomysłu. Podobnie było w przypadku wyświetlania 10 reklam przed filmem. Funkcja testowa tak drażniła użytkowników, że YouTube postanowił wstrzymać na jakiś czas testy. Jednak teraz, nowość na YouTube nazywana jest przez użytkowników rewolucją, która usprawni kontaktowanie się z twórcami i innymi odbiorcami treści. Wkrótce każdy z kanałów otrzyma swój unikalny identyfikator.

YouTube ma wyświetlać 10 reklam przed filmem. Teraz będzie trzeba wykupić abonament!

Niezwykłe wynalazki polskich studentów | ESKA XD - Mobmania #58

Nicki na YouTube

Nowość na YouTube, to nicki, które mają ułatwić nam korzystanie z serwisu. Nowa funkcja YouTube jest szansą na wygodniejszy dla odbiorców sposób identyfikacji kanału, ponieważ umożliwią one oznaczanie i tagowanie twórców w komentarzach tak, by mogli do nich łatwiej dotrzeć. Użytkownicy będą mogli je wykorzystywać do m.in. wspominania o sobie nawzajem w komentarzach, w postach na karcie Społeczność czy w opisach filmów. Nicki zostaną wprowadzone również w przypadku YouTube Shorts.

Nick w YouTube to nowy sposób, w jaki ludzie mogą Cię odnaleźć i nawiązać z Tobą kontakt. W odróżnieniu od nazwy kanału nick jest unikalny dla każdego twórcy, co ułatwia wyróżnienie się w YouTube.

Każdy twórca, który wybierze swój nick na YouTube automatycznie stworzy też pasujący adres URL, w formacie youtube.com/@nick, przekierowujący do kanału.

Rewolucja na YouTube! Będzie można bezpłatnie ominąć reklamy?

Nicki w YouTube - od kiedy?

Od kiedy będą nicki na YouTube? Nowa funkcja ma wejść w życie w przeciągu najbliższych tygodni. Nieoficjalna premiera ma odbyć się 14 listopada 2022 roku, jednak YouTube zastrzega, że będzie wprowadzał nową funkcję stopniowo. Każdy z twórców otrzyma maila oraz powiadomienie na YouTube. W jaki sposób zmienić nick na YT? Wystarczy wejść w zakładkę YouTube Studio, w której pojawi się odpowiednia ikona umożliwiająca ustawienie swojej spersonalizowanej nazwy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE