Ariana Grande

i

Autor: YouTube/Ariana Grande

GWIAZDY

"yes, and?" Ariany Grande oparte na wielkim hicie sprzed lat. Zainspirowała się też starym teledyskiem!

2024-01-15 15:39

Nowa piosenka Ariany Grande zatytułowana "yes, and?" narobiła niemałego zamieszania w sieci. W zaledwie dobę numer został odtworzony ponad 11 milionów razy w serwisie Spotify. Nie jest tajemnicą, że jego producent, Max Martin, inspirował się wielkim hitem sprzed lat. Również teledysk nawiązuje do popularnego w latach 80. singla.

Ariana Grande powróciła z nowym singlem. Jej piosenka "yes, and?" jest zapowiedzią siódmego albumu studyjnego artystki, którego premierę zaplanowano na 2024 rok. Wielu fanów gwiazdy twierdzi również, że wyprodukowany przez cenionego producenta muzycznego ze Szwecji Maxa Martina utwór jest odpowiedzią ich idolki na krążące od miesięcy medialne doniesienia, jakoby rozbiła małżeństwo amerykańskiego aktora Ethana Slatera. Ari w "yes, and?" pyta wprost:

Dlaczego tak bardzo przejmujecie się tym, czyjego k****a ujeżdżam?

Swoją hitowość i bardzo dobre przyjęcie (aż 11 milionów streamów w dobę) "yes, and?" może zawdzięczać między innymi faktowi, że został oparty na wielkim hicie z 1990 roku. Mowa o ponadczasowym kawałku Madonny zatytułowanym "Vogue", który początkowo miał być jedynie B-sidem singla "Keep It Together". W tym przypadku nie mamy jednak do czynienia z klasycznym samplem, a interpolacją. Polega ona nie na wykorzystaniu konkretnego elementu innego utworu, ale na stworzeniu go od podstaw, bazując na starszym materiale. Teledysk do "yes, and?" także nawiązuje do istniejącego już wideoklipu.

"Yes, and?" Nowa piosenka Ariany Grande hitem zaraz po premierze. O tym tekście mówią dziś wszyscy!

PODSUMOWANIE ROKU 2023 | Maks on air

Teledysk Ariany Grande

Wideoklip do "yes, and?" został ciepło przyjęty przez fanów Ariany Grande. Mało kto wie jednak o tym, że tworząc go, artystka zainspirowała się wideoklipem do piosenki "Cold Hearted" z repertuaru Pauli Abdul. Utwór był wielkim hitem w 1988 roku. 61-letnia wokalistka podziękowała Arianie na Instagramie.

Wow! Obudzić się, by zobaczyć, jak @arianagrande składa hołd „Cold Hearted” w jej nowym teledysku "yes, and?", to coś niesamowitego! Co za zaszczyt! - napisała.

Na odpowiedź Grande nie trzeba było długo czekać.

Ja też cię kocham, najsłodsza królowo! Dziękuję za twoją błyskotliwość i za ciągłe inspirowanie mnie oraz wielu innych osób!