Wszystkich Świętych - kiedy wypada w 2019 roku? Czy to długi weekend?

2019-10-16 15:01 MK
Znicze na Wszystkich Świetych
Autor: Jan BIELECKI/East News

Wszystkich Świętych to jedno z najpopularniejszych świąt. Każdego roku, miliony Polaków udają się tego dnia na cmentarze, by odwiedzić groby najbliższych. Dla wielu z nich wiąże się to z długą podróżą. Warto zatem wiedzieć wcześniej, w jaki dzień tygodnia wypada święto. Najlepiej, gdyby było ono połączone z długim weekendem. Czy tak będzie w 2019 roku? Sprawdź na ESKA.pl.

Wszystkich Świętych - kiedy wypada? To pytanie najlepiej zadać sobie jak najwcześniej. Nierzadko w natłoku codziennych obowiązków, zapominamy zaplanować najbliższą przyszłość. 1 listopada to jeden z ustawowo wolnych od pracy dni. Wszystko po to, by mieć czas odwiedzić groby najbliższych. Jak wiadomo, dziś coraz więcej Polaków decyduje się na opuszczenie rodzinnego miasta. Skutkuje to faktem, że w dniu takim jak właśnie Wszystkich Świętych, wiele osób musi wyruszyć w podróż, by odwiedzić cmentarze w różnych częściach Polski. Aby się do tego przygotować, warto wiedzieć, kiedy w tym roku wypada święto.

Wszystkich Świętych - wolne? Czy to długi weekend?

Mamy świetną wiadomość dla wszystkich tych, którzy martwią się tym, jak pogodzić wizytę na cmentarzu w miejscowości oddalonej od miejsca zamieszkania. W tym roku, Wszystkich Świętych wypada w piątek. Oznacza to, że większość z nas będzie mieć wolne trzy dni z rzędu: piątek, sobotę oraz niedzielę

Najnowsze